Instytut Pileckiego, kino Elektronik i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pokaz filmu „Siłaczki” połączony z dyskusją z udziałem reżyserki – Marty Dzido.

Moderacja: Łukasz Jasina

Bezpłatne wejściówki na pokaz dostępne są kasach kina „Elektronik”.
————————–
13 marca (środa)
Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa
Projekcja: godz. 18.00
Dyskusja o filmie: około godz. 19.30

O FILMIE
Pierwszy film fabularny o polskich emancypantkach. 28 listopada 1918 r. Polki dekretem Naczelnika Państwa otrzymały czynne i bierne prawa wyborcze. Co jednak wydarzyło się wcześniej? Jak wyglądała droga, którą musiały przejść kolejne pokolenia kobiet, by 26 stycznia 1919 r. nasze babcie i prababcie mogły tłumnie ruszyć do urn? Maria Dulębianka, Zofia Nałkowska, Paulina Kuczalska – z reżyserką Martą Dzido porozmawiamy o kobietach, których biografii nie wolno zapomnieć.

GOŚCIE:
Marta Dzido – reżyserka, pisarka, dziennikarka, twórczyni filmów dokumentalnych.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Instytut Pileckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na projekcję filmu oraz spotkanie z twórcami i historykami. Wspólnie dyskutujemy, szukamy znaczeń, jakie niosą ze sobą prezentowane obrazy, zastanawiamy się nad prawdami i mitami obejrzanych historii oraz tym, jak obecnie wpływają na nasze postawy.