O FILMIE:
W styczniu 2015 roku Amerykanie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson skupili na sobie uwagę świata, podejmując próbę wspięcia Dawn Wall – pozornie niemożliwej do pokonania ponad 900-metrowej ściany w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Wspinacze zamieszkali w pionowej ścianie na wiele tygodni, wzbudzając przy okazji szalone zainteresowanie światowych mediów. Dla Tommyego Caldwella zmierzenie się z Dawn Wall było czymś więcej niż tylko kolejną wspinaczkową drogą – był to jego życiowy cel, którego realizacja wiązała się z pokonaniem wielu przeszkód. W wieku 22 lat Caldwell został wzięty do niewoli przez rebeliantów w Kirgistanie, krótko po tym stracił w wyniku wypadku wskazujący palec. Te doświadczenia uczyniły go silniejszym.
Film jest nie tylko porywającym pod względem wizualnym i inspirującym portretem inspirującego wyczynu dwóch znanych na świecie wspinaczy, lecz również celebracją ich wytrwałości, koleżeństwa oraz uniwersalnego ducha wielkich marzeń, których siła motywuje człowieka do działania.

reżyseria: Josh Lowell, Peter Mortimer
produkcja: Austria 2017
czas trwania: 100 min

 

Nagrody:

  • Zdobywca GRAND PRIX na 23. Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju
  • Najlepszy film wspinaczkowy na 16. Festiwalu  Górskim w Krakowie

 

KOLEJNE PROJEKCJE

1 lutego, piątek; godz. 17:15

2 lutego, sobota; godz. 17:15 MS

4 lutego, poniedziałek; godz. 21:30

7 lutego, czwartek; godz. 19:30 MS

 

Zwiastun:

 

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl

 

Natomiast ramach cyklu Elektronik Ekstremalnie zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu THE DAWN WALL – 31 stycznia; godz. 19:00
Po projekcji naszym gościem będzie Marcin Wernik.