Wraz z Aurora Films zapraszamy na dwa przedpremierowe pokazy zwycięzcy festiwalu Sundance 2018 filmu – ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST

22 stycznia, wtorek, godz. 18:00

22 stycznia, wtorek, godz. 20:00

 

Premiera 25 stycznia 2019

O FILMIE:

Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia.

Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.

Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.

Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?”

 

reż. Desiree Akhavan
Tytuł oryginalny: The Miseducation of Cameron Post
prod.: USA 2018
czas trwania: 90 min
obsada: Chloë Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane, Forrest Goodluck
wersja: dźwięk: j. angielski, napisy: j. polski

 

Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line