Julia Roberts – na zawsze Pretty Woman z Oscarem za „Erin Brockovich” 
Lucas Hedges – gra TYLKO w Oscarowych filmach: „Lady Bird”, „Manchester by the Sea”, „3 billboardy za Ebbing, Missouri”, „Kochankowie z księżyca”
Stworzyli niezapomniane role w filmie „POWRÓT BENA”. Film, który wzbudza wiele emocji i trzyma w napięciu do samego końca.
W kinach od 11 stycznia

O FILMIE:
Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.
reż. Desiree Akhavan
Tytuł oryginalny: Ben is back
prod.: USA 2018
czas trwania: 103 min
obsada: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton
wersja: dźwięk: j. angielski, napisy: j. polski

********************

Nominowany do Oscara scenarzysta i reżyser Peter Hedges od początku swojej kariery skupia się na złożonych historiach rodzin dotkniętych przez los i problemów, z jakimi się zmagają. W takich filmach, jak kultowy już „Co gryzie Gilberta Grape’a” z 1993 roku, adaptacji jego własnej powieści, reżyserskim debiucie „Wizyta u April” i „Był sobie chłopiec”, którego scenariusz oparty był na powieści Nicka Hornby’ego, Hedges podarował widzom wzruszające i zabawne opowieści o mało perfekcyjnych rodzinach, które starają się najlepiej jak potrafią radzić sobie w niedoskonałym świecie.
Ostatni film Hedgesa „Powrót Bena” pokazuje rodzinę, która tylko na pierwszy rzut oka różni od tych przedstawianych przez niego we wcześniejszych filmach. Zamożni, piękni i kochający się Burnsowie przypominają współczesną wersję obrazów Normana Rockwella. Jednak gdy widzimy pełną emocji twarz głównej bohaterki – Holly Burns, gdy na schodach domu zastaje najstarszego syna, Bena, natychmiast domyślamy się, że rodzina mierzy się z wielkimi problemami, choć nie tymi natury finansowej.

******************************************

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=5_dMcjGAW8I

 

NAJBLIŻSZE SEANSE:

11 stycznia, piątek; godz. 15:45
12 stycznia, sobota; godz. 17:00
13 stycznia, niedziela; godz. 21:30
15 stycznia, wtorek; godz. 19:30
16 stycznia, środa; godz. 17:00

 

BILETY
do nabycia w kasie kina oraz online