Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Amerykański Angielski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy na pokaz filmu „Kamerdyner” połączony z dyskusją z udziałem reżysera – Filipa Bajona.

W rozmowie po seansie udział weźmie także prof. Piotr Madajczyk – Instytucie Studiów Politycznych PAN. Główny konsultant historyczny filmu.

Moderacja: Wojciech Saramonowicz – Instytut Pileckiego

Bezpłatne wejściówki na pokaz dostępne są w kasach kina „Elektronik”.
———————
12 grudnia (środa)
Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa
Projekcja: godz. 17.00
Dyskusja o filmie: około g. 19.30

O FILMIE
Północne Kaszuby. Obok siebie żyją Polacy, Niemcy i Kaszubi. Losy trzech rodzin przeplatają się przez ponad cztery dekady i dwie wojny. Po pierwszej wojnie światowej Polska znów wraca na mapę świata. Nowe granice dzielą nie tylko ziemię. Opowieść o skomplikowanych losach pogranicza, poczuciu tożsamości i wyborach, których muszą dokonywać jego mieszkańcy. W rolach głównych m.in.: Sebastian Fabijański, Janusz Gajos, Borys Szyc, Marianna Zydek.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Instytut Pileckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na projekcję filmu oraz spotkanie z twórcami i historykami. Wspólnie dyskutujemy, szukamy znaczeń, jakie niosą ze sobą prezentowane obrazy, zastanawiamy się nad prawdami i mitami obejrzanych historii oraz tym, jak obecnie wpływają na nasze postawy.