NAJLEPSZE POLSKIE 30′ ZESTAW IV

Trzy krótkie filmy, trzy różne światy i cała paleta emocji. Najlepsze polskie 30’ to dowód na to, że 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze. Zapraszamy na kolejne spotkanie z najlepszymi krótkimi metrażami od Studio Munka – Munk Studio już 28 listopada w Kinie Elektronik.

 

Trzy krótkie filmy, a emocji i wrażeń tyle, że spokojnie można by było obdzielić nimi kilka długich metraży. W Users Jakuba Piątka przypadkowe spotkanie w Internecie chłopaka i dziewczyny przeradza się w elektryzujący, emocjonalny pojedynek, w którym bohaterowie zaczną przekraczać własne granice. W filmie Relax znana ze świetnych filmów dokumentalnych Agnieszka Elbanowska odświeża najlepsze tradycje polskiej komedii spod znaku Misia i Rejsu, otwierając przed nami podwoje prowincjonalnego domu wczasowego, który przygotowuje się na przyjęcie uchodźców. Zaś tytułowy Jerry, wiejski cudotwórca z filmu Romana Przylipiaka to postać z pogranicza dramatu i komedii – jego losy poznajemy w surrealistycznej, docenionej na światowych festiwalach opowieści w stylu Roya Anderssona z fenomenalnymi rolami Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej.

⚬ zwiastun: https://bit.ly/2DEmym9

Kolejność wyświetlenia filmów:

Jerry

Jerry podaje się za uzdrowiciela. Niektórzy twierdzą, że im pomaga, inni, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem, nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiastec-zkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce? Kim jest Jerry: słusznie napiętnowanym przez otoczenie oszustem czy człowiekiem obdarzonym niezwykłą mocą?

Produkcja: Studio Munka-SFP
Koprodukcja, produkcja wykonawcza: HAKA Films
Koprodukcja: TVN
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Users

Kobieta i mężczyzna. Sylwestrowa noc i przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz – przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć

Producent wykonawczy: Jakub Razowski
Produkcja: Studio Munka-SFP, Rzeczy, TVN, DI Factory, All, D’Erceville Regiment, Aeroplan, JJ
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

RELAX film

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.

Producent wykonawczy: Maria Gołoś
Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Rozbrat Films, TVN
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

NAJBLIŻSZE PROJEKCJE:

30 listopada, piątek, godz. 21:30 (MS)

 1 grudnia, sobota, godz. 19:00

2 grudnia, niedziela, 19:30 (MS)

6 grudnia, czwartek, 21:45 (MS)

 

Rezerwacje – tel 691 490 173; rezerwacje@kinoelektronik.pl