W środę – 17 października – o godz. 19:00 zapraszamy do kina Elektronik na projekcję zapowiadającą 12. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.  Zaprezentujemy „Podrzutki”, najnowszy film Iwan I. Twierdowskiego, znanego ze znakomitych tytułów „Klasa specjalna” oraz „Zoologia”.

 

Iwan I. Twierdowski jest jednym z najbardziej wyrazistych i oryginalnych młodych reżyserów w Rosji. „Podrzutki” jest swego rodzaju fantasmagorią opartą na współczesnych rosyjskich realiach. Ciężko jest jednoznacznie określić gatunek filmu, krytycy opisują go jako szyderczą przypowieść  o korupcji sądów i bezkarności służb mundurowych, komiks, dystopię czy karykaturę rzeczywistości.

 

„Podrzutki” zdobyły dwie nagrody na tegorocznym 29. Kinotawrze. Za „Najlepszą Rolę Żeńską” doceniono Annę Slu, a w kategorii „Najlepsza praca operatorska” najwyżej oceniony został Denis Ałarkon-Ramires.

 

„Podobnie jak w ‘Zoologii’ Twierdowski ponownie z mizantropijną nutą przedstawia nie ludzi, a bezduszne roboty, które dawno zatraciły pierwiastek ludzki i tylko powierzchownie wyglądają normalnie. Wewnątrz dawno już nastąpiła destrukcja i mutacja genowa.”

Денис Катаев, GQ.ru

 

 

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=hMMx9bOW52g&t=5s

 

Gatunek: dramat
Reżyseria:
Iwan I. Twierdowskij
Scenariusz: Iwan I. Twierdowskij
Zdjęcia:
Denis Ałarkon-Ramires
Muzyka
: Kiriłł Richter
Montaż: Iwan I. Twierdowskij
Producent:
Natalia Mokrickaja
Produkcja:
Wytwórnia Filmowa „Nowyje Ludi”
Rok produkcji:
2018
Czas trwania: 95 min

Obsada: Denis Własienko, Anna Slu, Danił Stiekłow, Paweł Czynariow, Vilma Kutavičiūtė, Aleksandra Ursulak, Maksim Witorgan

Nagrody:
2018 Specjalne Wyróżnienie na MFF w Karlowych Warach
2018 Nagroda dla najlepszej aktorki (Anna Slu), Nagroda dla najlepszego operatora

Film opowiada o młodym chłopaku, który cierpi na niezwykle rzadko spotykaną chorobę. Porzucony od razu po urodzeniu przez matkę, Denis całe swoje życie spędził w domu dziecka. Kobieta po latach zabiera go stamtąd do swojego mieszkania w Moskwie. Tam bohater, wbrew własnej woli, trafia do zorganizowanej grupy przestępczej.

 

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line: 

https://www.bilety24.pl/kino/podrzutki-44786?id=216436