16 października, wtorek, o godz. 20:30 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu JAK PIES Z KOTEM

 

Naszym gościem po projekcji będą – reżyser filmu Janusz Kondratiuk i odtwórczyni jednej z głównych ról – Bożena Stachura

 

OPIS FILMU:

„Jak pies z kotem” to opowieść o skomplikowanej relacji reżysera (Robert Więckiewicz) z bratem Andrzejem (Olgierd Łukaszewicz), twórcą kultowej „Hydrozagadki„. Daleka od ideału braterska więź ulega zacieśnieniu, gdy Andrzej zapada na ciężką chorobę. Obaj mężczyźni na przemian okazują sobie czułość i toną we wzajemnych pretensjach. Ważną rolę w życiu bohaterów odgrywają ich partnerki – coraz bardziej zdezorientowana całą sytuacją żona Janusza – Beata (Bożena Stachura) i muza Andrzeja, pogrążona w rozpaczy Iga (Aleksandra Konieczna). Nieporozumienia pomiędzy bohaterami stanowią źródło napięć, ale i pierwszorzędnego humoru.

Historia oparta na faktach.

JAK PIES Z KOTEM w kinach od 19 października

 

„Janusz Kondratiuk napisał pośmiertny list miłosny do swojego niedawno zmarłego brata. Nie ma w tym jednak czułostkowości, fałszu czy przesadnego tragizmu. Jest za to uczucie, przejęcie i sporo rozbrajającego humoru – również autoironicznego” – tak po pokazie, podczas tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, pisał krytyk filmowy Michał Przepiórka. A my zapraszamy do obejrzenia zwiastuna głównego filmu „Jak pies z kotem”.

 

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ApqIT9Ygizw&feature=youtu.be

 

Na 43. Festiwalu Filmowym w Gdyni zostali uhonorowani odtwórcy głównych ról – Aleksandra Konieczna i Olgierd Łukaszewicz

 

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia.

 

Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

 

Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

 

 

 

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-jak-pies-z-kotem-pokaz-przedpremierowy-spotkanie-z-tworcami-44781?id=216426