Trzy lata temu, po 15 latach milczenia, Kino Elektronik, którego budynek powstał w latach 60. powróciło na mapę warszawskich kin, powołane do drugiego życia przez Warszawską Szkołę Filmową. W 2017 roku zostało członkiem Europa Cinemas – sieć najlepszych kin arthousowych w Europie, do której należy zaledwie 38 kin w Polsce.

A teraz uwaga: pół roku później Kino Elektronik otrzymało prestiżowy tytuł Kina Miesiąca wg magazynu Film New Europe, niezwykle liczącego się w branży audiowizualnej.

Kino Elektronik jest kinem lokalnym, bez popcornu i reklam, skupionym na kinie wielkich autorów – głównie z Europy, filmach, o których się dyskutuje i w których przegląda się nasze życie, jak „To tylko koniec świata” Xaviera Dolana (drugi wynik w Polsce pod względem frekwencji), „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (1200 widzów w trzy dni), „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa (w repertuarze do dziś), oscarowy „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa czy „Paterson” Jima Jarmuscha – bo Jarmuscha nie może zabraknąć w żadnych art housie.

 

Link do artykułu:

http://filmneweurope.com/news/poland-news/item/116575-fne-europa-cinemas-cinema-of-the-month-multiplex-ekran-zenica-bosnia-and-herzegovina

 

Zapraszamy do kina!