Najlepsze polskie 30′ zestaw III – pokaz i spotkanie z twórcami | 2.09.2018 (niedziela) godz. 19.30 

O polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej! Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a widzowie udowodnili, że chętnie oglądają krótkie produkcje na dużym ekranie. Zapraszamy na kolejne spotkanie z najlepszymi krótkimi metrażami Studio Munka – Munk Studio już 2 września w Kino Elektronik! Po projekcji spotkanie ze znakomitymi gośćmi – twórcami filmów i aktorami!

W programie dwa dokumenty i dwie fabuły. Zobaczymy szaloną opowieść o bardzo nietypowym domu wariatów z dużą dawką absurdu, czyli film „Atlas” Macieja Kawalskiego – aktorski popis Tomasza Kota i Mariana Opani; „Pars pro toto”, a w nim legendę polskiego kina, Jerzego Radziwiłłowicza jako Zdzisława Beksińskiego w poruszającej historii nieoczekiwanej przyjaźni samotnego mistrza z młodą kobietą; jedyny polski dokument, który znalazł się w konkursie krótkich filmów na Sundance Film Festival 2018, czyli „Woltę” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, w której reżyserki zapraszają nas do świata młodych konnych gimnastyczek; oraz wywołującą na przemian łzy śmiechu i wzruszenia „Euforię” Natalii Pietsch – historię dwóch kobiet żyjących tą samą pasją, czyli przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności.

⚬ zwiastun: https://bit.ly/2MhSdPh

Patronami medialnymi cyklu są: Co Jest Grane24AktivistEnter the ROOM x G’rls ROOMMiesięcznik FILM i Telewizja Kino Polska

Kolejność filmów:

➡ Euforia

reżyseria: Natalia Pietsch
scenariusz: Natalia Pietsch
zdjęcia: Natalia Pietsch, Tomasz Woźniczka
czas trwania: 16 min.

Wywołująca na przemian łzy śmiechu i wzruszenia historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności.

Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.

➡ Wolta

reżyseria: Monika Potecka, Karolina Poryzała
scenariusz: Monika Kotecka, Karolina Poryzała
zdjęcia: Monika Kotecka
muzyka: Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski
czas trwania: 14 min.

Jak to jest dorastać w ramach jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych? Poruszający dokument o grupie młodych konnych gimnastyczek, który stał się sensacją festiwalu w Sundance.

Zuzia ma 12 lat i trenuje woltyżerkę. Ze względu na jej wiek i budowę podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, czyli zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Kiedy rozpoczyna się nowy sezon, a razem z nim treningi, okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już dawnej gracji i lekkości. Starsze zawodniczki przyznają, że dziewczynka urosła i nie dają już rady jej unieść. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie.

➡ Pars pro toto

reżyseria: Katarzyna Łęcka
scenariusz: Katarzyna Łęcka, Paweł Dobrzycki
zdjęcia: Tomasz Woźniczka, Witold Płóciennik
muzyka: Łukasz Pieprzyk
obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Anna Grycewicz, Ewa Kania, Mirosława Krajewska
czas trwania: 30 min.

Jerzy Radziwiłłowicz jako Zdzisław Beksiński w poruszającym filmie o wyjątkowej przyjaźni, która rodzi się między samotnym mistrzem i młodą kobietą.

Po śmierci żony i jedynego syna starzejący się artysta, odcinając się od świata i ludzi, zamyka się w czterech ścianach i oddaje pracy. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda podczas bezsennych nocy. Spoglądające ze wszystkich ścian postaci z jego obrazów to jedyni świadkowie twórczych zmagań. Kiedy choroba zmusi artystę do przyjęcia pomocy od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki, będzie to początek procesu, który obojgu da nadzieję.

➡ Atlas

reżyseria: Maciej Kawalski
scenariusz: Maciej Kawalski
zdjęcia: Paweł Dyllus
muzyka: Łukasz Targosz
obsada: Tomasz Kot, Marian Opania, Magdalena Pociecha, Kinga Ciesielska
czas trwania: 28 min.

Marian Opania próbuje rozgryźć zagadkę Tomasza Kota w tej zabawnej, szalonej i wysmakowanej wizualnie opowieści z dużą dawką absurdu.

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent — nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem „Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące…

 

BILETY ON-LINE:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-najlepsze-polskie-30-zestaw-iii–43257?id=208886

REZERWACJE:
rezerwacje@kinoelektronik.pl; tel. 691 490 173