POZNAJ NAJWAŻNIEJSZĄ TAJEMNICĘ WSZECHŚWIATA

Wraz z dystrybutorem filmu Mayfly zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu – JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEWCZYNAMI NA PRYWATKACH – 8 sierpnia godz. 20:00

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vik’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która…. naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.
Film jest ekranizacją opowiadania NEILA GAIMANA o tym samym tytule

Reżyseria: John Cameron Mitchell
Występują: Nicole Kidman, Elle Fanning, Alex Sharp
Wielka Brytania,/USA 2017
czas trwania: 102 minuty
gatunek: komedia science fiction

Neil Gaiman o opowiadaniu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”:
Przygody Enna i jego przyjaciół mają podłoże autobiograficzne. Enn w skrócie to ja. Świat książki jest inspirowany moimi wspomnieniami z Croydon (dzielnica Londynu – przyp. P.T.). Tytuł opowiadania była pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy. Nawet nie musiałem tworzyć nowych postaci. Pisałem o sobie i o swoich przyjaciołach w Croydon w 1977 r. Następnie przerobiłem ten materiał na opowieść o przepaści dzielącej chłopców i dziewczyny w tym samym wieku – one dla nas mogły być tak samo kosmitami. Mając taki koncept, wciągu 12 godzin napisałem opowiadanie. Następne 12 godzin zajęły mi poprawki tekstu i wysłanie do publikacji – to było jak otrzymanie magicznego prezentu od bogów.

**************************************************************

zwiastun YT:
https://youtu.be/4OT3i6nT8g8

**************************************************************
Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-jak-rozmawiac-z-dziewczynami-na-prywatkach-przedpremiera-42742?id=206029

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl