Wraz z Gutek Film zapraszamy na pokazy filmu „McQueen”

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Reżyseria: Ian Bonhôte
Scenariusz: Peter Ettedgui
Produkcja: Wielka Brytania 2018
Czas trwania: 111 min

***********************************************************

NAJBLIŻSZE PROJEKCJE:

20 lipca, piątek; godz. 20:30

21 lipca, sobota; godz. 18:15

22 lipca, niedziela; godz. 20:30

25 lipca, środa; godz. 20:30

26 lipca, czwartek; godz. 19:15

**********************************************************

ZWIASTUN
https://www.youtube.com/watch?v=4OjX3ZbsfbU

*********************************************************

GŁOSY PRASY

Nasycony emocjami, poruszający, szokujący w swojej szczerości. Dokument o McQueenie, podobnie jak dzieła artysty, nikogo nie pozostawia obojętnym i podbije serca nie tylko wielbicieli mody. Projekty McQueena to część sztuki współczesnej, fenomen popkultury, która łączy różne środki wyrazu i tematy, takie jak śmierć, seks czy szaleństwo.
Screen Daily

Prawdziwy enfant terrible świata mody. Bezczelny w swojej odwadze. Odwaga w poszukiwaniu prawdy o życiu McQueena towarzyszyła także twórcom filmu.
Variety

Piękny wizualnie, a jednocześnie głęboki. Na szkielet filmu składają się archiwalne materiały video z pierwszych pokazów McQueena, materiały rodzinne, rozmowy z rodziną i przyjaciółmi. Wyłania się zza niego fascynujący portret człowieka obdarzonego ogromnym talentem, którego życie jednak kryje tajemnicę.
Vogue

******************************************************************
BILETY
do nabycia w kasie kina oraz on-line

REZERWACJE:
tel. 691 490 173; rezerwacje@kinoelektronik.pl