16 lipca o godz. 19:00 zapraszamy do foyer kina na wernisaż wystawy ANNY HALAREWICZ „Tribute to McQueen”.

Natomiast o 20.30 będą Państwo mieli okazję przedpremierowo obejrzeć film „McQueen”*

* na wernisaż wstęp wolny, na pokaz obowiązują bilety wg cennika

____________________________

O WYSTAWIE:
Fascynacja Alexandrem McQueenem zaczęła się wiele lat temu.
Wtedy jeszcze nie podejrzewałam, że zajmę się ilustrowaniem mody. Kończyłam studia, pisałam pracę magisterską o cierpieniu w sztuce.
W 2009 roku, „wpadł mi ręce” film z pokazu McQ „The Horn of plenty”. Nie mogłam się napatrzeć. Zaczęłam robić szkice, setki szkiców Pokaz ten stał się moją obsesją, niewyczerpanym źródłem inspiracji.Z każdym rokiem odkrywam w nim całkiem nowe obrazy oraz emocje będące dla mnie prawdziwym nomen omen – rogiem obfitości.
Ten pokaz to spektakl, wszystkie jego elementy od dźwięku poprzez
światło, kończąc na stylizacji modelek są istotne,tworzą spójną całość. Zebrane łącznie w jednym miejscu budują post apokaliptyczny nastrój, z którego przebija posępność i mrok. Pociąga mnie to malarsko o wiele bardziej od wyidealizowanego pret-a-porter.
Efektem mojej fascynacji pokazem, jest ponad 200 prac powstałych
w okresie ostatnich 9 lat gdzie moda była dla mnie aspektem drugoplanownym. Takie założenie twórcze nie było zachłyśnięciem
się zjawiskowością zaprezentowanych kreacji, tylko próbą oddania
charakteru wykreowanych przez McQueen’a postaci.Informacja o śmierci projektanta, zastała mnie w trakcie przygotowywań do wernisażu wystawy, pierwszej na której prezentowałam prace inspirowane pokazem z cyklu “Horn of Plenty”.
Smutek.
Poczucie, że więcej nie będzie.
ANNA HALAREWICZ

Na wystawę wstęp wolny

Wystawę będzie można ogląda w kinie Elektronik do końca sierpnia

___________________________________________________

Po wernisażu wraz z Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „McQueen” – 16 lipca; godz. 20:30

Przed projekcją, o godz. 19:00, w foyer kina odbędzie się wernisaż wystawy ANNY HALAREWICZ inspirowany dziełami McQueena – szczegóły wkrótce!

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Reżyseria: Ian Bonhôte
Scenariusz: Peter Ettedgui
Produkcja: Wielka Brytania 2018
Czas trwania: 111 min

**********************************************************

ZWIASTUN
https://www.youtube.com/watch?v=4OjX3ZbsfbU

*********************************************************

GŁOSY PRASY

Nasycony emocjami, poruszający, szokujący w swojej szczerości. Dokument o McQueenie, podobnie jak dzieła artysty, nikogo nie pozostawia obojętnym i podbije serca nie tylko wielbicieli mody. Projekty McQueena to część sztuki współczesnej, fenomen popkultury, która łączy różne środki wyrazu i tematy, takie jak śmierć, seks czy szaleństwo.
Screen Daily

Prawdziwy enfant terrible świata mody. Bezczelny w swojej odwadze. Odwaga w poszukiwaniu prawdy o życiu McQueena towarzyszyła także twórcom filmu.
Variety

Piękny wizualnie, a jednocześnie głęboki. Na szkielet filmu składają się archiwalne materiały video z pierwszych pokazów McQueena, materiały rodzinne, rozmowy z rodziną i przyjaciółmi. Wyłania się zza niego fascynujący portret człowieka obdarzonego ogromnym talentem, którego życie jednak kryje tajemnicę.
Vogue

******************************************************************
BILETY NA PROJEKCJĘ
do nabycia w kasie kina oraz on-line
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-mcqueen-pokaz-przedpremierowy-spotkanie-42143?id=205318

REZERWACJE:
tel. 691 490 173; rezerwacje@kinoelektronik.pl