Wraz z Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „McQueen” oraz spotkanie z Natalią Zawadą – współpracowniczką wybitnego projektanta – 5 lipca; godz. 20:00
 
 
Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.
 
Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?
 
„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.
 
Reżyseria: Ian Bonhôte
Scenariusz: Peter Ettedgui
Produkcja: Wielka Brytania 2018
Czas trwania: 111 min
 
**********************************************************
 
ZWIASTUN
https://www.youtube.com/watch?v=4OjX3ZbsfbU
 
 
*********************************************************
 
GŁOSY PRASY
 
Nasycony emocjami, poruszający, szokujący w swojej szczerości. Dokument o McQueenie, podobnie jak dzieła artysty, nikogo nie pozostawia obojętnym i podbije serca nie tylko wielbicieli mody. Projekty McQueena to część sztuki współczesnej, fenomen popkultury, która łączy różne środki wyrazu i tematy, takie jak śmierć, seks czy szaleństwo.
Screen Daily
 
Prawdziwy enfant terrible świata mody. Bezczelny w swojej odwadze. Odwaga w poszukiwaniu prawdy o życiu McQueena towarzyszyła także twórcom filmu.
Variety
 
Piękny wizualnie, a jednocześnie głęboki. Na szkielet filmu składają się archiwalne materiały video z pierwszych pokazów McQueena, materiały rodzinne, rozmowy z rodziną i przyjaciółmi. Wyłania się zza niego fascynujący portret człowieka obdarzonego ogromnym talentem, którego życie jednak kryje tajemnicę.
Vogue
 
 
******************************************************************
BILETY
do nabycia w kasie kina oraz on-line
https://www.facebook.com/events/244844182764083/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1529495826929803
 
REZERWACJE:
tel. 691 490 173; rezerwacje@kinoelektronik.pl