KINO W TRAMPKACH NA ROZGRZEWKĘ W ELEKTRONIKU
 
Przed nami ostatnie spotkanie w ramach projektu KINO W TRAMPKACH NA ROZGRZEWKĘ. Tym razem przedstawimy Wam zestaw krótkich metraży a naszym gościem będzie autor filmu OPTYMISTA – Kryspin PLUTA!
 
Kryspin Pluta, ur. 1981r. – socjolog, scenarzysta i reżyser filmowy oraz zapalony żeglarz. Absolwent katowickiej szkoły filmowej oraz Wajda School. Reżyser nagradzanych filmów takich jak „Gadzio”, „Martijn i Zoe”, „Optimista”. Prezes Fundacji Inicjatyw Twórczych „Fordewind”, zajmującej się edukacją filmową.
 
 
 
3.06 godz. 14:00 (mała sala)
 
CHÓR, reż. K. Deák, Węgry 2015, 25 min.
Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017
 
Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.
 
OPTYMISTA, reż. K. Pluta, Polska 2012, 45 min.
 
8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?
 
Po filmie: spotkanie z twórcą filmowym
 
Bilety w cenie – 10 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-zyciowe-lekcje-zestaw-krotkich-metrazy-40251?id=200468