RETRANSMISJA KONCERTU
Queen Hungarian Rhapsody – 17 maja, godz. 19:45

Pierwszy na Węgrzech koncert Queen grany w ramach trasy Magic Tour w 1986 roku, która była ostatnią w wykonaniu Freddiego Mercury’ego. Trzy lata przed upadkiem Muru Berlińskiego był to największy koncert, jaki miał miejsce na Népstadion w Budapeszcie i pierwszy koncert zachodniego rocka za Żelazną Kurtyną. Wydarzenie to miało tak ogromne znaczenie dla władz Węgier i przemysłu filmowego, że została zebrana grupa najlepszych operatorów i techników filmowych w kraju, aby nakręcić film dla potomności.
Koncert zawiera między innymi takie przeboje, jak Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, I Want To Break Free, czy We Are The Champions.

Powstały film koncertowy został cyfrowo dostosowany do dużego ekranu i wzbogacony o część dokumentalną, która ukazuje wydarzenia prowadzące do koncertu w Budapeszcie. Wykorzystując materiały archiwalne z prób i drogi podczas Magic Tour oraz wywiady z zespołem, z których większość nie była dotychczas publikowana – ten fascynujący wstęp został specjalnie stworzony do wersji kinowej.
“Jesteśmy zachwyceni, że fani Queen z całego świata w końcu mają szansę przeżyć ten niesamowity dla zespołu moment. Wiedzieliśmy, że koncert na stadionie w Budapeszcie będzie przełomowy, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie to aż tak historyczna noc. Koncert wygląda i brzmi świetnie na ekranie kinowym w całej jego cyfrowej odsłonie, a dokument świetnie sprawdza się w roli wprowadzenia. To był naprawdę niezwykły czas w historii zespołu.” – Brian May i Roger Taylor.

Bilety – 15 zł ulgowy, 18 zł normalny

****************************************************************
Kolejność utworów
“One Vision”
“Tie Your Mother Down”
“In the Lap of the Gods”
“Seven Seas of Rhye”
“Tear It Up”
“A Kind of Magic”
“Under Pressure”
“Who Wants to Live Forever”
“I Want to Break Free”
Guitar Solo
“Now I’m Here”
“Love of My Life”
“Tavaszi Szél Vizet Áraszt”
“Is This the World We Created…?”
“Tutti Frutti”
“Bohemian Rhapsody”
“Hammer to Fall”
“Crazy Little Thing Called Love”
“Radio Ga Ga”
“We Will Rock You”
“Friends Will Be Friends”
“We Are the Champions”

*****************************************************************
ZWIASTUN:

https://vimeo.com/232436544