Maciej „Sawik” Sawicki w Warszawskiej Szkole Filmowej

W środę 23 maja o godzinie 18.30 w Kinie Elektronik przy Warszawskiej Szkole Filmowej wyjątkowe warsztaty poprowadzi Maciej „Sawik” Sawicki – komentator i dziennikarz esportowy, związany z branżą esportową od 2005 roku. Laureat nagród „Polish Esport Awards” oraz „Grand Video Awards” za promowanie sportów elektronicznych. Współwłaściciel domu produkcyjnego FoszerSawicki.

Sawik opowie o trzech głównych obszarach swojej aktywności: esporcie, gamingu i produkcji wideo, i wszystkim tym, co dzieje się na ich styku. A także o nowym typie popularności, jaka nabiera znaczenia w świecie Youtube i mediów społecznościowych – już nie opierającej się wyłącznie albo przede wszystkim na zasięgach, ale bardziej skupiona na treści i wiedzy.
Uczestnicy masterclass poznają modele monetyzowania swojej obecności w Internecie i budowania swojej marki w obszarze gamingu, ale też dowiedzą się, dlaczego nie można dziś w świecie gamingu pomijać zjawiska esportu.

Masterclass będzie inauguracją cyklu spotkań z profesjonalnymi twórcami wideo do Internetu, które Warszawska Szkoła Filmowa wprowadzi na stałe do programu zajęć dodatkowych dla studentów, uczniów i słuchaczy. Najbardziej cenieni Youtuberzy zapoznają studentów i uczniów z pełnym procesem kreacji filmów do Internetu, potencjałem Youtube’a, sztuką budowania własnej marki w sieci.

To kolejna inicjatywa uczelni Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego skierowana do środowiska twórców internetowych. Od 2017 r. w programie nauczania na kierunku Film i Multimedia znalazły się m.in. przedmioty „Autopromocja i autoprezentacja” oraz „Projekt multimedialny – łączenie multimediów”. Na uwagę zasługuje fakt, że uczelnia dla twórców filmowych od dawna wybierana jest przez vlogerów, kształcą się w niej między innymi Jakub Chuptyś, znany jako Gargamel, czy autor kanału z piosenkami Wojtek Szumański. Mury Warszawskiej Szkoły Filmowej pojawiły się choćby w materiale Cyber Mariana „Szkoła”, który w sieci zobaczyły prawie 2 miliony osób. W 2017 r. Uczelnia została partnerem prestiżowej gali Grand Video Awards i przyznała własną nagrodę dla najbardziej kreatywnego twórcy

23 maja, godzina 18.30
Kino Elektronik przy Warszawskiej Szkole Filmowej
Wstęp wolny