75. lat po spektakularnej ucieczce więźniów z obozu w Sobiborze na ekrany kin wchodzi kolejnym film rekonstruujący zdarzenia na Lubelszczyźnie, tym razem w reżyserii znanego polskim widzom rosyjskiego aktora Konstantina Chabienskiego. Zapraszamy na projekcje od 11 maja

Sobibór

O FILMIE:
14 października 1943 r. wybuchł bunt w obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając naprzeciwko uzbrojonym strażnikom. Po krwawej walce z obozu uciekło blisko 200 osób. 42 z nich doczekały końca wojny.

„Sobibór” opowiada historię ostatnich tygodni przed powstaniem oraz samego buntu. Gdy do obozu trafia Aleksander Peczerski (Konstantin Chabienski) pułkownik Armii Radzieckiej, schwytany na froncie wschodnim, staje się dla niego jasne, że jedynym sposobem na uniknięcie pewnej śmierci jest ucieczka z obozu. Peczerski staje na czele konspiracji, której celem jest ucieczka wszystkich osadzonych. Utrzymanie planu w tajemnicy okazuje się trudniejsze niż się wydawało, a postawa Peczerskiego przyciąga coraz większą uwagę.

[opis dystrybutora kino]

reżyseria: Konstantin Khabenskiy
scenariusz: Aleksandr AdabashyanAnna Tchernakova
wyk.: Konstantin Khabenskiy, Michalina Olszańska, Christopher Lambert, Felice Jankell
gatunek: DramatWojenny
produkcja:Rosja
premiera: 11 maja 2018 (Polska) 23 kwietnia 2018 (świat)
czas trwania: 110 min.

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=cRjUgoVEAdk

************************************************

NAJBLIŻSZE PROJEKCJE:

11 maja, piątek; godz. 18:00
12 maja, sobota; godz. 17:15
13 maja, niedziela; godz. 21:30
16 maja, środa; godz. 18:15
17 maja, czwartek; godz. 21:30

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line