Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na pokaz specjalny filmu BOBBI JENE opowiadający o amerykańskiej tancerce, gwieździe teatru tańca Batsheva Dance Company להקת מחול בת-שבע

29 kwietnia; godz. 19:15

 

O FILMIE:
Bobbi Jene Smith to amerykańska tancerka o niebanalnym talencie, wizerunku i osobowości. W 2005 roku zdecydowała się wyjechać do Izraela, aby tańczyć w legendarnej grupie Batsheva Dance Company pod kierunkiem słynnego na cały świat tancerza i choreografa Ohada Naharina. To on sprawił, że jej podejście do tańca i ciała nabrało nowego znaczenia, a co więcej – to on również upoważnił ją do nauczania stworzonej przez siebie techniki ruchowej o nazwie Gaga. Jednak po trwającej ponad dekadę udanej gwiazdorskiej karierze w Batsheva Dance Company – ku zaskoczeniu wszystkich – Smith zdecydowała się opuścić Izrael i mieszkającego tam jej życiowego partnera. Postanowiła wrócić do USA i zawalczyć tam o własną artystyczną niezależność. Cel był jeden – wyzwolenie się spod wpływu i cienia sławnego artystycznego mentora-artysty i stworzenie własnych interdyscyplinarnych, osobistych tanecznych spektakli łamiących dotychczasowe granice i stereotypy w myśleniu o ciele i tańcu.

Film pokazuje nie tylko wyjątkowy talent i indywidualność tej zdolnej tancerki, portretując szczególny etap jej biografii, gdy zdecydowała się porzucić wygodne życie gwiazdy i zaryzykować walkę o samą siebie. Proces rodzenia się własnej artystycznej niezależności przebiegał jednak w nowej dla niej przestrzeni i konfiguracji. Film pokazuje konsekwencje podjętych przez Smith radykalnych i – pozornie tylko – zaskakujących decyzji. Ukazuje również towarzyszące im dylematy i nieuniknione skutki pragnienia realizacji jej życiowych ambicji. To również portret kobiecej walki o niezależność, w tym tej od mężczyzn i podejmowanych przez Smith prób odniesienia sukcesu z własną sztuką w niezwykle konkurencyjnym świecie współczesnego tańca.

Scenariusz i reżyseria: Elvira Lind
Produkcja: Dania/Szwecja?USA/ Izrael 2017
Czas trwania:95 min

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=EyKlh18eg-I

******************************************************

BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA ORAZ ON-LINE:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-bobbi-jene-40354?id=195114

********************************************
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W ELEKTRONIKU

Oprócz BOBBI JENE proponujemy Państwu tego dnia także inne tytuły opowiadające o tańcu:

16:00: Do zakochania jeden krok (Mała sala)
16:30: Bolszoj
18:30: Tango (Mała sala)
19:15: Bobbi Jene
21:15: Strike a Pose: Tancerze Madonny

po kliknięciu w tytuł filmu przejdziecie do opisu i opcji zakupu biletu