Premiera filmu „NIE WRACAJ DO MNIE W SNACH

 

Agrafka Studio – niezależne studio filmowe –  przedstawia film w reżyserii Rafała Reymana Głombiowskiego „Nie wracaj do mnie w snach“. Film oparty jest na motywach opowiadania Josepha Conrada „Powrót“.

Debiutancki film reżysera „Strange Sounds” był pokazywany na Przeglądzie Filmów Niezależnych na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także na festiwalach FilmPolska w Berlinie i Lato z Muzami w Nowogardzie.

 

Uroczysta premiera filmu oraz spotkanie z twórcami po pokazie odbędzie się 20 kwietnia w Kinie Elektronik o godz. 20:30.

 

O FILMIE:

Schyłek XIX wieku, Polska pod zaborem rosyjskim. Geodeta Alvan i jego żona Emma obozują pośród bagnistych lasów. Pewnej nocy jego żona znika, pozostawiając list, z którego wynika, że odeszła do innego. Dla Alvana to szok. Jednak Emma nieoczekiwanie powraca. Pomiędzy dwojgiem ludzi rozpoczyna się wielogodzinna, wyniszczająca gra psychologiczna.

Akcja klasycznego opowiadania Josepha Conrada została przeniesiona z Londynu do umownej przestrzeni w naturze. Film jest mrocznym dramatem psychologicznym, bazującym przede wszystkim na języku wizualnym. W przeciwieństwie do pierwowzoru literackiego, film został wzbogacony o wątki fantastyczne, zbliżające go do gatunku grozy.

reż. Rafał Reyman Głombiowski

zdjęcia: Grzegorz „Greg“ Ruzik

występują: Justyna Bartoszewicz, Maciej Adamczyk i Marcel Borowiec

czas trwania: 88 min.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=U7ZKu_yFSUc&t=13s

 

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line

 

RAFAŁ REYMAN GŁOMBIOWSKI – reżyser, scenarzysta, producent. Laureat nagród scenariuszowych TVP i Laboratorium Reportażu. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Realizował teledyski i reklamy społeczne. Na co dzień pracuje jako reżyser serialu telewizyjnego.

Filmografia:

2010 – Wypracowanie (20 min.) – film dokumentalny

2011 – Bez widza (6 min.) – film dokumentalny

2013 – Strange Sounds (51 min.) – film fabularny średniometrażowy

2015 – The Mad-Tea Party (3 min.) – eksperymentalny film fabularny

2017 – Nie wracaj do mnie w snach (88 min.) – film fabularny (debiut pełnometrażowy)

 

 

Link do zakupu biletów on-line:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-nie-wracaj-do-mnie-w-snach-40114?id=194146