NAJLEPSZE POLSKIE 30’ część II – spotkanie z twórcami

Myślicie, że realizacja filmu pełnometrażowego to sztuka? Opowiedzieć ciekawą historię w 30 minut to dopiero wyzwanie! Po sukcesie pierwszej części, zapraszamy na przedpremierowy pokaz NAJLEPSZE POLSKIE 30’ część II raz spotkanie z twórcami – 13 kwietnia; godz. 20:00

Tym razem zobaczymy cztery pełne emocji i niesamowitych historii krótkie metraże. Podczas projekcji nie zabraknie radości i wzruszeń a w trakcie spotkania niezwykłych opowieści z planu i anegdot.

 

Naszymi gośćmi będą:
Janusz Chabior, Aleksandra Konieczna, Marta Ścisłowicz i Filip Dzierżawski – film „Nazywam się Julita”,
Alek Pietrzak i Mateusz Pastewka twórcy filmu „Ja i mój tata”,
Zosia Kowalewska autorka wielokrotnie nagradzanego dokumentu Więzi / Close Ties
Tomasz Gąssowski, Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski z filmu BARAŻ / The Play-Off.
Rozmowę poprowadzi Błażej Hrapkowicz krytyk filmowy (Ale kino+, Czwórka)

 

W programie:

Ja i mój tata, reż. Alek Pietrzak

Nazywam się Julita, reż. Filip Dzierżawski

Baraż, rez. Tomasz Gąssowski

Więzi, reż. Zofia Kowalewska

 

Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line.

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl; tel: 691 490 173 ( UWAGA!!! Prosimy o odbiór rezerwacji najpóźniej 11.04!!)

Premiera kinowa – 20 kwietnia 2018

 

__________________________________________________

O FILMACH:

JA I MÓJ TATA

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobę Alzheimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

Film Alka Pietrzaka oczarował publiczność najważniejszych festiwali w Polsce: m.in. festiwalu w Gdyni, Transatlantyku, Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Festiwalu Młodzi i Film. Nic dziwnego – tej ciepłej i wzruszającej historii ze wspaniałymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego akompaniuje muzyka Łukasza Targosza, jednego z najpopularniejszych polskich kompozytorów, nagrodzonego za ścieżkę dźwiękową do serialu Wataha oraz Listów do M. Produkcję wsparło zaś Aurum Film, stojące za Ostatnią rodziną Jana P. Matuszyńskiego.

reżyseria: Alek Pietrzak

scenariusz: Alek Pietrzak, Mateusz Pastewka

zdjęcia: Mateusz Pastewka

muzyka: Łukasz Targosz

obsada: Łukasz Simlat, Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Żulewska, Tomasz Sapryk

czas trwania: 30 min.

 

NAZYWAM SIĘ JULITA

Osadzona w więzieniu, nękana poczuciem winy matka nie chce spotkać się z córką. Kobiety nie widziały się od dziesięciu lat. Julita pod pretekstem wchodzi do więzienia, żeby się z nią skonfrontować i rozliczyć trudną przeszłość.

Za swój debiutancki dokument muzyczny Miłość Filip Dzierżawski odebrał Złotego Lajkonika oraz Nagrodę Publiczności na Krakowskim Festiwalu Filmowym, zachwycił również widzów festiwalu w Gdyni. Nazywam się Julita, jego krótkometrażowa fabuła, to prawdziwy popis aktorski duetu Marty Ścisłowicz i laureatki Złotych Lwów Aleksandry Koniecznej, którym wtórują Janusz Chabior i Przemysław Bluszcz. Film zainspirowany jest prawdziwą historią, a jego realizm podkreślają znakomite zdjęcia Adama Palenty, wielokrotnie nagradzanego operatora znanego m.in. z filmów Kuby Czekaja („Baby Bump”, „Królewicz Olch”) czy „Opery o Polsce” Adama Stasika.

reżyseria: Filip Dzierżawski

scenariusz: Filip Dzierżawski, Piotr Borkowski

zdjęcia: Adam Palenta

obsada: Marta Ścisłowicz, Aleksandra Konieczna, Janusz Chabior, Przemysław Bluszcz

czas trwania: 28 min.

 

 

BARAŻ

Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

„Baraż”, opowieść o złożonej i pełnej miłości relacji ojca i syna, to debiutancki film Tomasza Gąssowskiego, który przyniósł mu nagrodę dla najlepszego krótkiego filmu aktorskiego na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Scenarzysta i reżyser „Barażu” jest znany szerszej publiczności jako kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Zmruż oczy”, „Sztuczki”, „Imagine” oraz najnowszego „Pewnego razu w listopadzie”. Baraż zdobył już wiele nagród, m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Krótkiego Filmu w Breście we Francji, festiwalu Transatlantyk i na Dwóch Brzegach.

reżyseria: Tomasz Gąssowski

scenariusz: Tomasz Gąssowski

zdjęcia: Rafał Leszczyński

muzyka:  Tomasz Gąssowski

obsada: Jacek Borusiński, Oliwier Kozłowski, Martyna Żyźniewska-Budrewicz

czas trwania: 30 min.

 

 

WIĘZI

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

Zofia Kowalewska, dziś studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, będąc w klasie maturalnej nakręciła film o swoich dziadkach. A następnie… trafiła z nim do ramówki festiwalu w Sundance, została nagrodzona na prestiżowej IDFIE, a przede wszystkim – znalazła się na oscarowej shortliście. W „Więziach” młoda reżyserka przygląda się swoim bohaterom z czułością i uwagą, które zostały dostrzeżone i docenione na całym świecie. W Polsce „Więzi” zotrzymały nagrody m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na T-Mobile Nowe Horyzonty.

reżyseria: Zofia Kowalewska

scenariusz: Zofia Kowalewska

zdjęcia: Weronika Bilska

bohaterowie: Barbara i Zdzisław

czas trwania: 18 min.

 

ZWIASTUN: