Script Fiesta – największy festiwal dla scenarzystów w Polsce

 

VII edycja festiwalu Script Fiesta odbędzie się od 19 do 24 marca w Kinie Elektronik, działającym przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Zapowiada się tydzień inspirujących spotkań dla wszystkich, którzy dzielą pasję scenariopisarstwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie tegorocznego festiwalu znalazł się pokaz wielokrotnie nagradzanego na świecie „The Florida Project” z udziałem twórców filmu – Seanem Bakerem i Chrisem Bergochem.  Ponadto o procesie adaptacji powieści Joanny Bator – „Ciemno, prawie noc” – opowiedzą Leszek Bodzak oraz Magda i Borys Lankosz. Atrakcją festiwalu będzie też dyskusja z Tomaszem Bagińskim o współczesnych serialach i Netflixie. W trakcie spotkań  uczestnicy dowiedzą się również, czym jest dokument kreatywny i jak przenieść komiks na ekran.

W ramach festiwalu zaplanowano inspirujące warsztaty, wykłady i projekcje (m.in. na temat pisania na potrzeby rzeczywistości wirtualnej). Szczególnym wydarzeniem będzie też Śniadanie dla Wydawców Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Branży Filmowej.

– Podczas festiwalu chcemy zwrócić uwagę zarówno na amerykańską scenę niezależną, jak i na Hollywood. Będziemy również zastanawiać się nad tym, jak napisać i nakręcić film                            w warunkach, jakie oferuje polski i europejski rynek – mówi Anna Bielak, Dyrektor Artystyczna Script Fiesta.

Script Fiesta to także konkursy scenariuszowe w kategoriach „Film Krótkometrażowy (30 minut)” oraz „Koncepcja Serialu Telewizyjnego”. W obu do wygrania jest odpowiednio 5 i 20 tys. zł. Dodatkowo partnerem festiwalu jest w tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego z którym zostanie wybrany najlepszy pomysł na spot związany z obchodami 74. rocznicy Powstania. Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany i wyemitowany w telewizjach, kinach i Internecie, a twórca scenariusza otrzyma nagrodę 3 tys. zł, i weźmie udział w realizacji filmu.

Script Fiesta to również wyjątkowa okazja nawiązania wartościowych znajomości w branży filmowej i poznania najlepszych praktyków na rynku. Partnerem VII edycji festiwalu i jego klubem festiwalowym jest warszawski SPATIF, gdzie wieczorami będą się odbywać Sesje Czytania Scenariuszy.  Organizatorzy przygotowali też niezwykłą atrakcję dla fanów kina. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu zostaną zaprezentowane  dwa kultowe, nagradzane za scenariusze filmy – „Thelma i Louise” i „Pulp Fiction”.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na Facebooku: https://www.facebook.com/scriptfiesta/ oraz na oficjalnej stronie festiwalu: www.scriptfiesta.pl.

 

 

***

O festiwalu:

Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym festiwalu Script Fiesta jest reżyser, scenarzysta                           i producent  Maciej Ślesicki. Organizatorem jest Warszawska Szkoła Filmowa. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2012 roku i została stworzona głównie z myślą o scenarzystach. Jednak co roku odwiedza go też coraz więcej producentów, reżyserów, aktorów i powieściopisarzy, a także twórców gier wideo. Oni wszyscy poszukują nowych talentów, partnerów do pisania lub po prostu chcą poznać innych scenarzystów. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są w pełni darmowe.

 

Więcej informacji:

Piotr Wdowiak

PR Manager

Warszawska Szkoła Filmowa

887 555 027

piotrwdowiak@szkolafilmowa.pl