Wraz z TVP Kultura zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu TEATR W KINIE.
18 marca o godz. 19:00 wyświetlimy DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU autorstwa Doroty Masłowskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami


Przedstawienie na podstawie pełnego humoru i niekończących się gagów komediodramatu Doroty Masłowskiej wyreżyserowała Agnieszka Glińska w Teatrze Studio w Warszawie w 2013 roku. Dwoje młodych, zagubionych ludzi, pod wpływem niejasnego impulsu (ale w konsekwencji hucznej imprezy), udaje się we wspólną podróż po Polsce, udając tytułowych Rumunów. Ich przygody są dziwaczne, bawią, choć pod warstwą komediową sztuki kryje się przykra prawda o społecznym wykluczeniu, problemach z własną tożsamością i samotności. „Agnieszka Glińska wymyśliła dla wszystkich taki teatr, który jest wędrówką po krańce emocji, języka i wolności. W tym przedstawieniu emocje uruchamiały język, a język wyznaczał obszar wolności. Zwariowana opowieść stawała się teatralnym traktatem o samounicestwieniu” – pisał po spektaklu krytyk Andrzej Lis. Wersja telewizyjna spektaklu, która miała premierę na antenie TVP Kultura w 2015 roku, różniła się nieco od teatralnej wykorzystaniem specjalnych projekcji oraz odmienną ilustracją muzyczną, na którą złożyły się przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.

Reżyseria: Agnieszka Glińska, scenografia: Magdalena Maciejewska, kostiumy: Agnieszka Zawadowska, muzyka: Jan Duszyński.
Obsada: Agnieszka Pawełkiewicz, Marcin Januszkiewicz, Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Modest Ruciński.
Czas trwania: 80 min.

 

Bilety w cenie 7 zł do nabycia w kasie kinie oraz on-line