6 marca o godz. 19:00 razem z dystrybutorem Aurora Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu W CZTERECH ŚCIANACH ŻYCIA 

Sensacja 67. MFF w Berlinie i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Pokazywany i nagradzany na wielu światowych festiwalach dramat, rozgrywa się w Damaszku w czasie wojny domowej.

To kolejny film belgijskiego reżysera Philippa Van Leeuwa, który podejmuje trudny temat sytuacji cywili podczas konfliktów zbrojnych. W 2009 roku reżyser napisał scenariusz i stanął za kamerą obrazu opowiadającego o ludobójstwie w Rwandzie w 1994 roku.

W roli głównej występuje wybitna aktorka izraelska Hiam Abbass, której międzynarodowy rozgłos zapewniły role w takich filmach jak „Spotkanie” Toma McCarthy’ego, „Monachium” Stevena Spielberga czy „Exodus: Bogowie i królowie” Ridleya Scotta. W 2017 roku Hiam Abbass można było oglądać w superprodukcji „Blade Runner 2049” Denisa Villeneuve’a.

*****************************************************************

O FILMIE:
Bohaterką filmu jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera.
Zamknięci w klaustrofobicznej przestrzeni niczym w bunkrze, bohaterowie nie mogą opuszczać mieszkania za dnia ani w nocy. Ryzykują nawet wtedy, gdy podchodzą do okien lub głośno rozmawiają. Jak zdobyć jedzenie? Jak przeżyć kolejną dobę? To nie jest wyjątkowa sytuacja, to syryjska codzienność…

Tytuł oryginalny: Insyriated
Scenariusz i reżyseria: Philippe Van Leeuw
występują: Hiam Abbass, Diamand Bou Abboud, Juliette Navis
Produkcja: Belgia/Francja/Liban 2017
Czas trwania: 85 min.

*******************************************************************

NAGRODY I FESTIWALE
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie „Berlinale” – Nagroda Publiczności, nagroda Europa Cinemas Label
2018 – Nagrody Lumiere, przyznawane przez zagranicznych dziennikarzy pracujących we Francji (odpowiednik amerykańskich Złotych Globów) – najlepsza aktora Hiam Abbass (nominacja), najlepszy film francuskojęzyczny (nominacja)
2017 – CPH PIX Festiwal Filmowy w Kopenhadze – Nagroda Publiczności (zwycięzca)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle – nagroda Golden Space Needle (3. miejsce)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tajpei – Międzynarodowy konkurs nowych talentów (nominacja dla Philippa Van Leeuwa)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze – najlepsza aktora (Srebrna Piramida) konkurs główny
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie – konkurs główny

********************************************************************

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=OEtw3C2nUSw