Jeśli lubicie wielką scenę, taniec klasyczny z pewnością pokochacie najnowszy film Walerija Todorowskiego „Bolszoj”!

Był to jeden z najbardziej obleganych tytułów warszawskiej edycji 11. Sputnika. Liczne zapytania o film skłoniły nas do zorganizowania dodatkowej projekcji filmu! Kiedy? 7 marca o godz. 19:30.

Niezwykle utalentowana tancerka baletowa Julia Olszańska pochodzi z małego górniczego miasteczka. Los podsuwa jej szczęśliwy bilet – jej talent zostaje zauważony przez byłego artystę baletu, który postanawia doprowadzić dziewczynkę na główną scenę Rosji – na deski Teatru Bolszoj. Droga ta wiedzie przez szkołę baletową, w której młodą niepokorną prowincjuszkę otacza swoją opieką jeszcze bardziej niepokorna nauczycielka. Metamorfoza w primabalerinę wymaga niewiarygodnego poświęcenia i Julia na własnej skórze przekonuje się, że świat wielkiego baletu to nie tylko biel puent i szelest jedwabnych wstążek.

Po projekcji naszym gościem będzie odtwórczyni głównej roli, Margarita Simonova tancerką Polskiego Baletu Narodowego, na co dzień występującą na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Dyskusję poprowadzi Kasia Gardzina-Kubała

ZWIASTUN FILMU:
https://www.youtube.com/watch?v=AfTBSd5Gvlc

 

UWAGA!!! UWAGA!!!

W związku z brakiem miejsc na seans 7 marca, zapraszamy na dodatkową projekcję w niedzielę, 11 marca, o godz. 18:15