11 stycznia o godz. 20:30 (wyjątkowo!!) zapraszamy na pokaz filmu PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI.

Film wyświetlimy w ramach projektu KULTURA DOSTĘPNA

wstęp – 10 zł

O FILMIE:

est rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze

produkcja: Polska 2017

czas trwania: 113 min.

*********************************************************

O PROJEKCJE:

Nie przegap okazji i obejrzyj najnowsze, polskie filmy w każdy czwartek za jedyne 10 zł. Już 4 stycznia ruszamy z 9 edycją projektu Kultura Dostępna w Kinach.

  1. edycję otworzy „Pokot” Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły „Twój Vincent”, który pokażemy już 25 stycznia.

Fanów kina historycznego zapraszamy na filmy „Habit i zbroja” oraz „Zgoda” z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, „Najlepszy”, czyli historia życia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film „Cichą noc” z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

Dwa filmy w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego będzie można zobaczyć je raz jeszcze, są to: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Po prostu przyjaźń”.

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl

 

9. edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach – repertuar:

4 stycznia  – Pokot

11 stycznia – Ptaki śpiewają w Kigali (wyjątkowo o 20:30!!!)

18 stycznia – Na układy nie ma rady

25 stycznia – Twój Vincent

1 lutego – Człowiek z magicznym pudełkiem

8 lutego – Tarapaty

15 lutego – Po prostu przyjaźń

22 lutego – Zgoda

1 marca – Habit i zbroja

8 marca – Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

15 marca – Botoks

22 marca – Najlepszy

29 marca – Reakcja łańcuchowa

5 kwietnia – Cicha noc

12 kwietnia – Dzikie róże

19 kwietnia – Pewnego razu w listopadzie

26 kwietnia – Happy Olo

 

Bieżący repertuar i adresy kin znajdziesz na www.kulturadostepna.pl.

Repertuar rekomendowany przez Narodowe Centrum Kultury

 

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Patroni medialni: Filmweb.pl

Partnerzy: Sieć kin Helios, Kino Iluzjon, Kino Elektronik, Kino Świat, Next Film, Alter Ego Pictures, Mówi Serwis, Emma Production