Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Krzysztof Bugla zaprasza na koncert „Alosza Awdiejew Trio” w składzie:

Alosza Awdiejew (wokal, gitara), Marek Piątek (gitara), Kazimierz Adamczyk (kontrabas).

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (22.12.2017) o godzinie 17.00 w Kinie Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7 Warszawa. Wstęp wolny.

Artyści:

Alosza Awdiejew – Rosjanin z urodzenia, a Polak z wyboru,  językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego i utalentowany artysta, od lat związany z „Piwnicą pod Baranami”. Jako wokalista ma w repertuarze romanse rosyjskie i cygańskie, a także piosenki odeskie i okraszone humorem piosenki żydowskie. Gra na gitarze, a jako pianista uprawia jazz.

Marek Piątek – W zespole gra głównie na gitarze klasycznej. Dba o instrumentalną melodykę z elementami wirtuozerii – wstępy, solówki, kontrapunkt do wokalu, a także partie solowe w utworach instrumentalnych. Śpiewa w chórku. W nagraniu płyty „Alosza na bis” użył również gitary tzw. „cygańskiej” typu gypsy jazz. Poza pracą z Aloszą gra w różnych  zespołach i stylach, także na gitarze elektrycznej i akustycznej. Występował z wieloma jazzmanami i nagrywał dla znanych kompozytorów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej.

Kazimierz Adamczyk – Występował jako kontrabasista na stałe w kilku legendarnych zespołach jazzowych takich jak Balle Street Band (od 1975 r.), czy Playing Family (od 1979 r.). Współpracował między innymi z Andrzejem Rosiewiczem, Andrzejem Zauchą, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran. Od 1975 r. związany był również z Piwnicą Pod Baranami. W zespole gra jako kontrabasista i śpiewa w chórku z Aloszą od 1975 r.

Więcej na temat artysty: http://aloszaawdiejew.pl/pl

Organizatorzy:

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy; Warsaw Film School; Kino Elektronik.