Wraz z dystrybutorem – firmą Spectator – zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu NIKNIĘCIE – 15 listopada; godz. 19:30
 
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line
 
*******
 
O FILMIE:
 
Roos odwiedza swoją matkę w Norwegii raz do roku. Tym razem wizyta ma niecodzienny przebieg, a wszystko z powodu złej wiadomości, którą ma do zakomunikowania bohaterka. Roos nie jest skłonna do zwierzeń: wszystko z powodu przeszłości, której echa pełne są wzajemnych wyrzutów i nieprzepracowanego bólu. Wypadek sprawia, że matka i córka, po raz pierwszy po latach, zbliżą się do siebie, w ostatniej i nieuniknionej drodze Ross. Wizyta Roos sprawia, że coś się kończy w beztroskim życiu rodziny żyjącej na zaśnieżonej norweskiej prowincji. Powrót bohaterki to tak naprawdę okazja, żeby ostatecznie się pożegnać. Roos będzie mogła wreszcie stawić czoła nieubłaganej przyszłości.
 
Reżyser: Boudewijn Koole
Scenariusz: Jolein Laarman
W rolach głównych: Jakob Oftebro;Rifka Lodeizen; Elsie de Brauw; Marcus Hanssen
Holandia, Norwegia 2017; 90 min.
 
 
*******
FESTIWALE
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto TIFF – premiera międzynarodowa
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Vancouver
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago
 
 
 
*******
Boudewijn Koole (1965) jest producentem kreatywnym i współwłaścicielem Witfilm, gdzie uczestniczy w developmencie, kręceniu i montażu filmów innych reżyserów. Robi dokumenty od ukończenia studiów na uniwersytecie w Delft, jego dzieła to m.in.: Tommie, Pierlala i In Belfast staat een muur. W ostatnich latach pisze i reżyseruje również filmy pełnometrażowe. Jego debiut Kauwboy. Chłopiec i kawka pokazywały kina w 14 krajach, zdobył on również ponad 30 międzynarodowych nagród, np. od Europejskiej Akademii Filmowej i za pierwszy film podczas Berlinale w 2012 roku. Najnowsze dzieło Boudewijna Beyond sleep (2016) było filmem otwarcia na festiwalu w Rotterdamie.