22 października wracamy z projektem Urzędu Dzielnicy Żoliborz i Kina Elektronik: WAJDA – DZIEŁA WSZYSTKIE, w którym naszą ambicją jest przedstawić całościowy dorobek Mistrza.

W listopadzie wyjątkowo projekcje rozpoczynają się o 14:00!

 

5 listopada; godz. 14:00 – BEZ ZNIECZULENIA (125 min) – przed filmem prelekcję wygłosi Andrzej Bukowiecki

12 listopada; godz. 14:00 – PANNY Z WILKA (116 min) – przed filmem prelekcję wygłosi Janusz Wróblewski

19 listopada; godz. 14:00 – DYRYGENT (97 min) – przed filmem prelekcję wygłosi Janusz Wróblewski

26 listopada; godz. 14:00 – CZŁOWIEK Z ŻELAZA (147 min) – przed filmem prelekcję wygłosi Janusz Wróblewski

 

O FILMACH:

BEZ ZNIECZULENIA

Po powrocie z zagranicy znany dziennikarz (Zbigniew Zapasiewicz) dowiaduje się że żona (Ewa Dałkowska) bierze z nim rozwód. Ponieważ nie zna przyczyn decyzji małżonki nie może się z tym pogodzić. Dodatkowo zaczyna popadać w coraz większe kłopoty zawodowe. Jego wystąpienie telewizyjne i publikacje prasowe nie zyskują uznania. Na uniwersytecie zawieszono wykłady, które prowadził. Planowany od dłuższego czasu wyjazd za zagranicę zostaje niespodziewanie odwołany. Podczas rozprawy rozwodowej żona zaczyna obciążać męża, składając fałszywe zeznania.

 

PANNY Z WILKA

Niespełna czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku, w gronie kilku panien, spędził młodzieńcze lata. Julia doczekała się bliźniaczek, wyemancypowana Jola wyszła za mąż, Fela przedwcześnie zmarła, zmieniły się też Zosia i Kazia, mała Tunia wyrosła na piękną pannę. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu, ujawniają ich powikłane losy, dramaty, życiowe klęski.

 

DYRYGENT

Młoda skrzypaczka Marta będąc na stypendium w Nowym Jorku poznaje słynnego dyrygenta Johna Lasockiego, którego łączyła przed laty wielka miłość z jej matką. Pod wpływem tego spotkania w Lasockim odżywają wspomnienia dawnego uczucia. Postanawia przyjechać do Polski, by w rodzinnym mieście Marty poprowadzić wykonanie V symfonii Beethovena. Mąż Marty – Adam będący dyrygentem owej orkiestry początkowo widzi w wizycie wielkiego mistrza szansę dla siebie, ale dostrzegając fascynację, jaką Lasocki budzi w Marcie, zaczyna być zazdrosny.

 

CZŁOWIEK Z ŻELAZA

Fabuła filmu jest kontynuacją losów rodziny Birkutów. Syn Mateusza Birkuta, Maciek Tomczyk, jest robotnikiem w stoczni gdańskiej. Jest także aktywnym działaczem komitetu strajkowego. Dziennikarz radiowy Winkel otrzymuje polecenie zrealizowania reportażu kompromitującego Tomczyka.

 

Na projekcje wstęp wolny – prosimy o obiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina. Brak możliwości rezerwacji miejsc!