Wraz z dystrybutorem – firmą Solopan – zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu PATTI CAKE$ – 19 października; godz. 20:00

 

OPIS FILMU:

Niekwestionowany hit tegorocznej edycji festiwalu Sundance oraz Cannes, debiut Geremy’ego Jaspera, zaczyna się mocnych hip-hopowych beatów i do końca wzrusza wspaniałą rolą Danielle Macdonald.

Patricia Dombrowski – tytułowa Patti Cake$ – snuje marzenia o wielkiej karierze w świecie hip-hopu, wypłakując się przy tym swojemu najlepszemu przyjacielowi Jheriemu: „Mam 23 lata, i gówno zrobiłam w tym życiu”. Pracuje w Tawernie Lou i stara się uniezależnić od jej kochającej, ale nieodpowiedzialnej matki, Barb (znakomita Bridget Everett, „ Mamuśki mają wychodne”), która żyje przeszłością i swoimi kompleksami dotyczącymi wyglądu.

Jedyne co wychodzi Patricii świetnie to rapowanie. Dziewczyna zgłasza się do konkursu muzycznego. Spotyka tam intrygującego outsidera, niezwykle utalentowanego muzyka. Patti tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos). Jasper (który również napisał utwory do tego filmu) udowadnia tym obrazem, że hip-hop można osadzić w wielokulturowej, wielonarodowościowej grupie. Widzowie na pewno na długo zapamiętają ten poruszający i niezmiernie zabawny film.
Czas trwania: 108 min.
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2017
Reżyser: Geremy Jasper
Wyk.: Danielle Macdonald, Bridget Everett, Cathy Moriarty

 

OFICJALNY ZWIASTUN: