Warszawska Szkoła Filmowa, Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego oraz kino Elektronik zapraszają na kolejny pokaz z dyskusją z cyklu „Obrazy Historii“. 

24 października; godz. 17:00 – „Dunkierka”

„Obrazy Historii“ to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej, po których zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak wpływają na nasze postawy obecnie.

Głównym celem tej inicjatywy jest otwarta dyskusja wokół ważnych tematów, jakie wywołują polskie filmy historyczne. W ramach pomysłu realizowanego od października, spotkaliśmy się m.in. z Wojtkiem Smarzowskim przy okazji filmu „Wołyń” oraz Ryszardem Bugajskim przy „Zaćmie”.

Tym razem w Kinie Elektronik odbędzie się spotkanie dotyczące filmu „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana.

O filmie:

Alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej.

 

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

 

 

Data: 24 października (czwartek). Godzina: 17.00.
Miejsce:
 Kino Elektornik, ul. Gen Zajączka 7, Warszawa

Wstęp wolny na podstawie wejściówek odebranych w kasie kina.

Brak możliwości rezerwacji miejsc. Wejściówki wydawane są od dnia 19 października do wyczerpania. Kasa kina czynna w godzinach 16.00-21.00