W ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 14 października o godz. 19:00 w kinie Elektronik zaprezentowany zostanie monodram „Całe życie w dresach”.

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.
Spektakl wyprodukowany przez Fundację Barak Kultury otrzymał wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. Spektakl z audiodeskrypcją.
Bilety w cenie 20 pln można kupić w kasie Kina Elektronik lub zarezerwować na stronie: http://www.wtkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/14/187/rezerwuj
Bilety zarezerwowane należy wykupić najpóźniej 2 dni przed spektaklem.

Wydarzenie w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl

Link do trailera:
https://www.youtube.com/watch?v=qNQHhwhfkSQ&feature=youtu.be

„Całe życie w dresach”
Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria: Przemek Prasnowski
Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada: Justyna Tomczak – Boczko
Muzyka: Maciej Kuśnierz
Kostiumy: Dorota Słomczyńska
Wizualizacje: Hacen Sahraoui
Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
Czas trwania: 50 min.
Produkcja: Fundacja Barak Kultury
Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu
Partner projektu: Magiel Fitness Klub

Justyna Tomczak-Boczko Aktorka i założycielka Teatru „Y”, tłumaczka, nauczycielka hiszpańskiego.
Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania, była współautorką i aktorką spektakli i happeningów teatralnych. W 2005 r. podczas pobytu na stypendium w Meksyku zagrała główną rolę w spektaklu „Król Ubu” w reżyserii Beto Ruiza. W tym samym roku zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym Ojo por ojo, w reżyserii Jose Luisa Fuentes.
Z reżyserem Beto Ruiz wystawiła w Poznaniu spektakl „Pozioma Pionowa” na podstawie „Szklanego klosza” Sylvii Plath. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku i Polski.
Justyna skończyła politologię oraz filologię hiszpańską. W 2011r. zrealizowała monodram „Cały ten Meksyk”. Pokazała go tylko raz. Potem urodził się Jeremi. który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna. Jednocześnie studiuje na językoznawstwie i robi dzienny doktorat, a dla przyjemności czyta masę kryminałów.
Wróciła na scenę monodramem „Całe życie w dresach”, który zrealizowała z Teatrem Ba-Q. Spektakl miał premierę 4 listopada 2016 roku.

Teatr Ba-Q. Przyjaciele różnorodności – mission possible
Jesteśmy grupą z Polski, powstałą w 2009 roku w Poznaniu. Swoimi realizacjami połączyliśmy wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Q współpracują m.in. aktorzy – imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak -Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Głównymi bohaterami spektakli Ba-Q są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.