Tym razem w KLASYCZNYM WIECZORZE zapraszamy na spotkanie z Davidem Cronenbergiem.
 
David Cronenberg jest reżyserem wzbudzającym raczej skrajne emocje. Zarzucano mu zamiłowanie do kiczu, nadmierne prowokowanie widzów, ocieranie się o pornografię. Nie można jednak odmówić mu ani talentu, ani artystycznej odwagi. Równie ważna jak treść, jest dla niego forma przekazu. Cronenberg dba o szokującą, ale i wysmakowaną plastycznie, oprawę wizualną swoich filmów − z reguły przypominającą bardziej senny koszmar niż tradycyjny utwór filmowy.
Wszystko to zobaczymy już w poniedizałek – w zakazanym w Wielkiej Brytanii „Crash” oraz „Jak kropla wody”, w którym w podwójnej roli wystąpił Jeremy Irons
 
poniedziałek, 4.09.
 
Pokazy z taśmy 35mm
Bilety – 20 zł na cały wieczór / 15 zł na pojedynczy seans do nabycia w kasie kina
Rezerwacje – rezerwacje@kinoelektronik.pl
 
 
Bracia Beverly i Elliot Mantle są bliźniakami i lekarzami ginekologami. Psychicznie jednak bardzo się od siebie różnią – Elliot jest znacznie bardziej przebojowy i zawsze potrafi uwieść kobietę, która mu się podoba. Kiedy już znudzi się swoją zdobyczą, bez jej wiedzy przekazuje ją swojemu nieśmiałemu bratu. Pewnego dnia w ich klinice pojawia się piękna aktorka Claire Niveau, w której Beverly się zakochuje.
Tytuł oryginalny: Dead Ringers
Czas trwania: 115 min.
Produkcja: USA
Rok produkcji: 1988
Reżyser: David Cronenberg
Wyk.: Jeremy Irons, Geneviève Bujold, Barbara Gordon
 
 
 
 
30-letni mężczyzna wkracza w świat ludzi, dla których największym źródłem podniecenia są koszmarne sceny wypadków samochodowych.
Tytuł oryginalny: Dead Ringers
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Kanada/Wielka Brytania
Rok produkcji: 1996
Reżyser: David Cronenberg
Wyk.: James Spader, Holly Hunter, Elias Koteas, Rosanna Arquette