Małych i nieco starszych zapraszamy na świętowanie Dnia Dziecka! A W ELEKTRONIKU DZIEŃ DZIECKA trwa trzy dni!!

W programie:

1 czerwca, czwartek, o godz. 18:00 zapraszamy Najmłodszych na specjalną projekcję KULTURY DOSTĘPNEJ  ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI

Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać.
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2016 r.
Reżyser: Harry Cleven
Wyk.: Dominik Kowalczyk, Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Adam Ferency

Wstęp 10 zł

 

3 czerwca; godz. 10.00 zapraszamy na spektakl – „Jak dzieci przedstawienie robiły..”

Interaktywny spektakl adeptów MAŁEJ FILMÓWKI odsłaniający kulisy pracy nad przedstawieniem – PAMPILIO.

Przedstawienie powstało na podstawie książki Ireny Tuwim  pod tym samym tytułem. Opowiada o Krainie zwierząt w której panowała klęska urodzaju, zwierzęta zamieszkujące tą krainę nie miały co jeść, wyczerpane, zmęczone straciły już nadzieję, że przeżyją aż nagle niespodziewanie natknęły się na olbrzymie drzewo uginające się pod ciężarem owoców. Niestety nie mogły ich jeść bo nie znały jego nazwy…

Spektakl przeznaczony dla dzieci 4-8 lat. 

Wstęp wolny

 

3 czerwca, godz. 12:00 NAZYWAM SIĘ CUKINIA

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym, zdobywca Cezara, film nominowany do Oscara i Złotego globu w kategorii pełnometrażowa animacja.
Czas trwania: 66 min.
Produkcja: Francja/Szwajcaria
Rok produkcji: 2016 r.
Reżyser: Claude Barras

Wstęp – 15 zł