Burmistrz Dzielnicy Żoliborz M. ST. Warszawy Krzysztof Bugla oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na  wyjątkowy cykl filmowy

„Andrzej Wajda – Dzieła wszystkie”

 

22 stycznia 2017 roku, filmem  „Powidoki”, ostatnim dziełem Andrzeja Wajdy, rozpoczęliśmy roczny przegląd dorobku wielkiego artysty, który na długie lata zawładnął naszą wyobraźnią. Tym przeglądem chcemy przypomnieć, że od kilkudziesięciu lat przemawiał do nas językiem filmu, który stanowił symbiozę niezrównanego artyzmu, romantycznego uniesienia, głębokiej refleksji  nad mitami naszej świadomości narodowej i zaangażowania w sprawy społeczne. Zabierał głos w sprawach ważnych dla nas Polaków, nie zawsze zgodnie z oczekiwaniami większości, często pod prąd, ale zawsze z wewnętrznym przekonaniem, że służy prawdzie. Będzie to również  szczególna okazja, by w skondensowanej formie, w ciągu jednego roku, zderzyć się z dorobkiem reżysera obejmującym kilkadziesiąt lat Jego życia, w czasie których świat wokół nas zmienił się nie do poznania. Ciekawe, co w naszym odbiorze uległo zmianie, a co potwierdza pierwotne wrażenia i doznania.  Skorzystajmy z tej okazji.

Projekcje w każdą niedzielę o godz. 16:00 w Kinie „Elektronik” (ul. Gen. Zajączka 7).

 

Najbliższe pokazy:

2 kwietnia – „Miłość dwudziestolatków” (napisy polskie)

9 kwietnia – „Popioły” (kopia po rekonstrukcji cyfrowej)

23 kwietnia – „Bramy raju” (napisy polskie)

Wszystkie projekcje opatrzone wstępem krytyka filmowego

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że reżyser był naszym sąsiadem, od 1974 roku mieszkał na Żoliborzu i czynnie uczestniczył w wydarzeniach ważnych dla naszej dzielnicy.

 

Na projekcje w ramach cyklu wstęp wolny

Obowiązuje odbiór wejściówek w kasie kina (czynna codziennie od godz. 16:00). Brak możliwości rezerwacji miejsc

 

 

.