23 lutego, po projekcji filmu JESTEM MORDERCĄ, zapraszamy na spotkanie  z reżyserem – Maciejem Pieprzycą oraz odtwórcą głównej roli – Mirosławem Haniszewskim.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film „Jestem mordercą” został okrzyknięty jednym z najlepszych dzieł ostatnich lat i stanowi niejako pożegnanie Pieprzycy ze sprawą Marchwickiego. W 1998 zrealizował dokument o „wampirze z Zagłębia”. „Pokazałem, że nie wszystko było tak jak być powinno – wspomina reżyser w wywiadzie dla Onetu. – Doszło do wielu manipulacji, brakowało przekonujących dowodów, a oskarżenie oparto wyłącznie na poszlakach. Historia jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że Zdzisław Marchwicki cały czas kojarzony jest jako największy seryjny morderca kobiet w Polsce. Nie ma drugiej sprawy, w której byłoby tyle wątpliwości, czy skazano właściwą osobę.

Zdobywcę Złotych Lwów w Gdyni 2016 w kategoriach – najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz  wyświetlimy w ramach projektu KULTURA DOSTĘPNA.

 

Opis filmu:

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Tytuł oryginalny: Jestem mordercą
Czas trwania: 117 min.
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2016 r.
Reżyser: Maciej Pieprzyca
Obsada: Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Mirosław Haniszewski, Piotr Adamczyk, Michał Żurawski
23 lutego, czwartek, godz. 18:00
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line