3. Młodzieżowa Akademia Teatralna
bezpłatne warsztaty dla młodzieży
zgłoszenia do 1 sierpnia

Młodzieżowa Akademia Teatralna to projekt skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat,
w ramach którego uczestnicy poznają praktyczne i teoretyczne podstawy w zakresie prezentacji scenicznych, wystąpień publicznych i szeroko rozumianej autoprezentacji.

Należy podkreślić, że Akademia nie jest jedynie wąsko dedykowanym szkoleniem, skierowanym wyłącznie do osób zainteresowanych działalnością artystyczną. Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności przydatnych każdemu człowiekowi w codziennym życiu i niezbędnych w rozwoju kariery zawodowej. Warsztaty posiadają istotny wymiar terapeutyczny: pozwalają na przełamanie lęku przed wystąpieniami publicznymi, prezentacjami w grupie, podczas egzaminów ustnych czy rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnym pracodawcą.
W ramach Akademii odbędą się m.in. zajęcia takie jak: „Wiedza o teatrze i kulturze”, „Improwizacja sceniczna”, „Techniki ruchu w pracy aktora nad ciałem”, „Praca nad scenariuszem spektaklu teatralnego”, „Interpretacja prozy” i „Praca nad rolą, współpraca reżysera z aktorem”.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia.

Formularz zgłoszeniowy, program i regulamin dostępne są pod adresem: https://filmforum.pl/pl/aktualnosci/warsztaty-i-szkolenia/item/416-mlodziezowa-akademia-teatralna-2016-nabor

3. edycja Młodzieżowej Akademii Teatralnej odbędzie się w dniach 6-28 sierpnia 2016 r. w Mazowieckim Centrum Kultury Medialnej ELEKTRONIK (ul. gen. Zajączka 7, 01-518 Warszawa).
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie FILMFORUM i Warszawska Szkoła Filmowa.
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25- bud. 8; 03-808 Warszawa
e-mail: biuro@filmforum.pl
tel.: +48 22 392 03 22