3 lipca o godz.20.00 z okazji III Powstania Śląskiego zapraszamy na koncert zespołu „Oberschlesien” w kinie Elektronik. Organizatorem koncertu jest Urząd Dzielnicy Żoliborz. WSTĘP WOLNY!

Koncerty zespołu „Oberschlesien” to niebanalne show z elementami teatru, kostiumami i porywającą muzyką. Jedyny i niepowtarzalny wokal Michała Stawińskiego dopełnia obraz. Szczere teksty Michała na długo zapadają w pamięci widza.

„Oberschlesien” to muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Opowiadają o trudnej historii Śląska n.p. w utworze „Powstaniec” poświęconym Powstańcom Śląskim, którzy walczyli o przyłączenie Śląska do Polski. Zespół otrzymał za ten numer medal honorowy od Ministra Obrony Narodowej. Na drugiej płycie znalazł się równie patriotyczny ORP Orzeł.

Poruszają zwykle niebanalne tematy, często trudne, jak „Niechciane Dzieci”, „Krzyż”, „Richter”, śpiewają metaforycznie o zniewoleniu współczesnego człowieka – „Robot”, naszych lękach „Strach”, miłościach „To nie sen”.

Prof. Miodek powiedział kiedyś: „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!? i chłopcy z zespołu „Oberschlesien” są tego niezaprzeczalnym przykładem”.

W 3 lata zagrali ponad 200 koncertów, w tym większość festiwali rockowych w kraju: Jarocin, Cieszanów, trasa z formacją Skindred, Rocket Festiwal, Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Londyn, The Dom Tuffnel Park, w tym roku Przystanek Woodstock, Jarocin. W każdym miejscu spotykają się z niezwykle sympatycznym i entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Zapełniają sale koncertowe w klubach.

„Oberschlesien” wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe, szkoły, przedszkola. Cykliczne stały się spotkania z najmłodszymi fanami, dziećmi od 2,3 lat organizowane pod hasłem
Oberbajtel. Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku i nie zamierzają tego zaprzestać.

wstęp wolny

Skład zespołu:

Michał Stawiński – wokal

Marcel Różanka – perkusja

Wojtek Jasielski – bas

Adam Jurczyński – gitara

Łukasz Sztaba – klawisze

Tomasz Andrzejewski – gitara