Akademia Pana Kleksa
Sobota, 30 Stycznia, 12.00

Film Akademia Pana Kleksa w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego miał swoją premierę 30 stycznia, ponad 30 lat temu. 30 stycznia 2016r. bohater Jana Brzechwy ponownie zagości na ekranie, tym razem po cyfrowej rekonstrukcji. Dla najmłodszych film będzie niezwykłą przygodą, a dla rodziców wspomnieniem z dzieciństwa. Gośćmi specjalnymi pokazu filmowego będą reżyser Krzysztof Gradowski i odtwórca jednej z ról Mariusz Lipiński.

kup bilet

Nutki Pana Kleksa
Niedziela, 31 Stycznia, 16.00

Spektakl muzyczny Nutki Pana Kleksa, inspirowany muzyką filmową Andrzeja Korzyńskiego, przeniesie najmłodszych widzów w bajkowy świat Jana Brzechwy. Ciągła zabawa, tańce i nutki, czyli to co bawi i wzrusza.

Aktorzy, wprowadzając najmłodszych widzów w świat Brzechwy, wędrują po przeróżnych stylach muzycznych: klasyka, pop, reggae, blues, jazz i disco. Spektakl zaskakuje wyjątkowym i oszczędnym w formie rozwiązaniem scenograficznym. Najważniejsza jest tu wyobraźnia dziecka, to w niej ma się pojawić obraz.

A wszystko w interpretacji wyjątkowych aktorów i wokalistów Teatru Narodowego – Kingi Ilgner, Pauliny Korthals, Pawła Paprockiego i Kacpra Matuli. Aktorom towarzyszy zespół muzyczny na żywo, pod kierownictwem Andrzeja Perkmana, grający przeboje z kultowej Akademii Pana Kleksa w nowej, niekonwencjonalnej aranżacji.

Reżyserem spektaklu jest Anna Seniuk, wybitna polska aktorka i reżyserka przedstawień dla dzieci. W sposób sobie tylko właściwy stworzyła obraz, który zachwyca, inspiruje i ukazuje cudowny świat jednego z najwspanialszych klasyków polskiej literatury dziecięcej, Jana Brzechwy.

kup bilet


bajki stopka