Zapraszamy na kolejny seans z cyklu „Idzie nowe!” w Kinie Elektronik!
Co miesiąc pokazujemy w nim krótkie metraże realizowane przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej (i nie tylko). Duże zainteresowanie poprzednimi seansami utwierdza nas w przekonaniu, że jest w nas głód oglądania shortów na wielkim ekranie. Nie zwalniamy więc tempa!
W tym miesiącu zagłębimy się w rozmowie. Na ekranie będziemy śledzić bohaterów i ich relacje, dla których rozmowa, wprost lub metaforycznie, jest kluczowa. Nie będą to jednak zwykli bohaterowie – skupimy się na rozmawiających mężczyznach, a po seansie spytamy twórców, jakie miejsce w ich życiu i twórczości ma dialog.
Seans pod hasłem „Mężczyźni w rozmowie” i spotkanie z twórcami filmów odbędą się 24 kwietnia o godzinie 18:00 na warszawskim Żoliborzu w Kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7).
Filmy pokażemy z angielskimi napisami, a rozmowa po seansie odbędzie się w języku polskim.
Filmy w bloku:
“Przez ciebie, po tobie”, reż. Jędrzej Gorski, 2024
Ojciec i syn spotykają się po śmierci dziadka, słynnego dziennikarza, by przeprowadzić wywiad o zmarłym. Wszystko zmienia się, gdy na jaw wychodzą zatajone problemy – wieczór zmienia się w okazję do rozmowy, której nie mogli przeprowadzić od lat.
“Popielniczka z Buddą”, reż. Adam Unierzyski, 2024
Więzień, spodziewający się pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zwolnienie warunkowe, zostaję zderzony z negatywnym werdyktem. Powrót do celi staje się jednak nowym punktem wyjściowym – próbą odnalezienia się w rzeczywistości więziennej, początkiem duchowego rozwoju, walką z własnymi demonami oraz zdarzeniami z pogranicza jawy i snu.
“Brat”, reż. Jan Gębski, 2023
Dla dwóch dorosłych braci, bohaterów tego dokumentu, niepełnosprawność nie stanowi bariery w okazywaniu sobie uczuć. Paweł pomimo swojej choroby jest bardzo zawzięty i samodzielny, dzięki czemu radzi sobie w opiece nad swoim starszym bratem Michałem, którego stan zdrowia ogranicza go do zajmowania pozycji leżącej.
“Papachouli“, reż. Kacper Kiniorski, 2024
Stanisław Pachoula – trzydziestoletni mężczyzna, niby zaradny, lecz jednak z lekko pomiętą koszulą, przyjeżdża do teatru swojego ojca, słynnego lalkarza Papachouli, aby powiedzieć mu o narodzinach swojego syna. Przy tej okazji mężczyźni rozmawiają o swojej trudnej relacji.