Już 28.05, prosto z festiwalu w Cannes do Elektronika zawita reżyser Magnus von Horn i producent Mariusz Włodarski! Pokażemy trzy filmy tego reżysersko-producenckiego duetu, a o 19:20 porozmawiamy z twórcami. Podczas spotkania z widzami opowiedzą o swojej wieloletniej współpracy, której ostatnią odsłoną jest pokazywana w konkursie głównym MFF w Cannes „Dziewczyna z Igłą”. Spotkanie poprowadzi Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy, autor kanału KINOrozmowa.

Plan wieczoru z Magnusem von Hornem:

17:00 „Bez Śniegu”, reż. Magnus von Horn, Polska, Szwecja 2011, 35 min. kup bilet
17:40 „Intruz”, reż. Magnus von Horn, Francja, Polska, Szwecja 2015, 98 min. kup bilet
19:20 Spotkanie z Magnusem von Hornem i Mariuszem Włodarskim. Prowadzenie – Marcin Radomski, KINOrozmowa
20:30 „Sweat”, reż. Magnus von Horn, Polska, Szwecja 2020, 100 min. kup bilet

 

Karnety na całe wydarzenie dostępne są TUTAJ

Bilety już dostępne w kasie i na stronie kina Elektronik! Bilet na każdy z seansów uprawnia do wzięcia udziału w spotkaniu z Magnusem von Hornem i Mariuszem Włodarskim.

 

O filmach:

Bez śniegu:

Mężczyzna dzwoni na policję z informacją, że zastrzelił dwóch chłopców w swoim ogrodzie. Jeden z nich umiera na miejscu. Drugi wciąż żyje, ale jest poważnie ranny. “Bez śniegu” to historia, która opowiada o okolicznościach, które doprowadziły do tych dramatycznych wydarzeń.

reżyseria: Magnus von Horn
obsada: Erik Lennblad, Louise Wehlin, Ivar Svensson
produkcja: Polska, Szwecja 2011
czas trwania: 35 min

Intruz:

„Intruz” opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

reżyseria: Magnus von Horn
obsada: Ulrik Munther, Mats Blomgren, Loa Ek
produkcja: Francja, Polska, Szwecja 2015
czas trwania: 98 min

Sweat:

„Sweat” opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

Reżyseria: Magnus von Horn
Obsada: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski
Produkcja: Polska, Szwecja 2020
Czas trwania: 100 min.

 

Organizacja cyklu „Kinorozmowa w Elektroniku” została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.