Zapraszamy na Festiwal Filmowy Script Fiesta!

18-21 kwietnia 2024

Script Fiesta to, jedyny w Polsce i jeden z największych w Europie, festiwal filmowy poświęcony sztuce scenariopisarstwa. Od dwunastu lat scenarzyści, przedstawiciele branży filmowej, krytycy filmowi oraz kinomani są zapraszani do żoliborskiego kina Elektronik, aby współtworzyć to święto kina – tym razem w dniach 18-21 kwietnia 2024 roku.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu będzie „Zanussi w Hollywood” – masterclass Krzysztofa Zanussiego oraz projekcja jego jedynego, hollywoodzkiego filmu „Morderstwo w Catamount”. Ta amerykańsko-niemiecka produkcja z 1974 roku to jeden z najbardziej zaskakujących filmów w dorobku reżysera, który rzadko korzysta w swojej twórczości ze sztafażu kina gatunkowego. Scenariusz powstał na podstawie powieści Jamesa H. Chase’a, ale został przez Zanussiego uzupełniony o wątki moralno-filozoficzne. Głównym bohaterem jest Mark, który planuje obrabować bank. W tym celu zostaje szefem placówki i wraz z ukochaną Kit dokonuje napadu.

Oprócz czterech dni projekcji filmowych, paneli dyskusyjnych i masterclassów, stałym elementem festiwalu stały się konkursy scenariuszowe: na najlepszy scenariusz polskiego filmu fabularnego oraz na koncepcję serialu. W tegorocznej kapitule i jury zasiadają: Olga Tokarczuk, Jerzy Skolimowski, Maciej Śleciski, Juliusz Machulski, Paweł Maślona, Michał Kwieciński, Małgorzata Szumowska, Kaja Krawczyk-Wnuk, Kalina Alabrudzińska oraz Tomasz Habowski.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne – wystarczy pobrać darmową wejściówkę na platformie Bilety24.

Zapraszamy do obserwowania FacebookaInstagrama oraz strony internetowej Script Fiesty.