Zapraszamy na specjalny pokaz w naszym kinie w ramach 3. edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych!

Wydarzenie, które powstało tuż po pandemii z miłości do kin z autorską atmosferą, już trzeci rok z rzędu dostarcza wszystkim miłośnikom dobrego kina wielkich filmowych emocji.

W ramach tegorocznej odsłony #TWKS, w Kinie Elektronik 18.10 odbędzie się specjalny pokaz filmu „CHLEB I SÓL” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Po seansie rozmowa o filmie w kontekście edukacji artystycznej w Polsce z Joanną Najbor, wiolonczelistką i filmoznawczynią, laureatką nagrody im. Krzysztofa Mętraka za tekst „Krew na bębnach, knykcie w lodzie. O stawaniu się muzykiem i poszukiwaniach dźwięku”. Rozmowę poprowadzi Klara Cykorz

O filmie: Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek – student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał.

 

Pokaz odbędzie się w ramach 3. TYGODNIA WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH, który odbywa się 16-22 października 2023 w 13 kinach studyjnych Warszawy!
Amondo ★ Atlantic ★ Elektronik ★ Iluzjon ★ Luna ★ Praha ★ Kinoteka ★ Kultura ★ Muranów ★ Kino na boku ★ Stacja Falenica ★ U-jazdowski ★ Kino Wisła
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy
Partnerzy: Goethe Instytut, Słowacki Instytut w Warszawie, Czeskie Centrum, Instytut Camoesa
Patroni medialni: Filmawka, Klatki na oczach. Blog Roberta Siwczyka, Pełna Sala
Więcej informacji na profilu wydarzenia na FB i stronie www.
Plakat i identyfikacja wizualna: Julia Fukiet