Już w piątek 8 kwietnia mamy przyjemność zaprosić Państwa na pokaz „Filmu balkonowego” i spotkanie z jego reżyserem, Pawłem Łozińskim. Spotkanie poprowadzi Marcin Radomski, dziennikarz filmowy, autor kanału YouTube KINOrozmowa
O filmie:
Ulubiony film widzów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w końcu w kinach!
Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał (bez tę) mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.
„Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć.
Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych – w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.
Podczas 18. MDAG „Film balkonowy” zdobył Nagrody Publiczności warszawskiej i katowickiej oraz wyróżnienia w Konkursie Głównym i Konkursie Polskim. Produkcja została również doceniona na zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. nagrody Grand Prix w Locarno i Biarritz oraz nagrodę MDR Award na festiwalu DOK Leipzig. Otrzymała także trzy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY (Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Montaż).
reżyseria: Paweł Łoziński
produkcja: Polska, 2021
czas trwania: 100 minut
Bilety dostępne w kasie kina i online
Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl