pozostajemy wstrząśnięci tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Nikt nie zasługuje na to, by uciekać z domu, tracić pracę, stabilność, przyjaciół z powodu rojeń jednego szaleńca.
Nie ustajemy w działaniach wspierających Ukrainę. Wciąż w Warszawskiej Szkole Filmowej (w godz. 9:00-18:00) i kinie Elektronik (godz. 16:00-22:30) możecie przekazywać dary dla uchodźców (prosimy o czytanie komunikatów na FB o aktualnych potrzebach!!!)
W sobotę o 12:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na bajkę TOM I JERRY z ukraińskim dubbingiem (wstęp wolny)
Natomiast 9 marca, środa, o godz. 19:30 zapraszamy na specjalny pokaz nominowanej do Oscara SUKIENKI w reż. Tadeusza Łysiaka, podczas którego zbierać będziemy fundusze na pomoc Uchodźcom.
WSTĘP WOLNY ale każdy może dać do puszki ile uważa za stosowne.
Zebraną kwotę przekażemy Fundacji Ocalenie
O FILMIE:
Julia pracuje w przydrożnym motelu i poddaje się wszechogarniającemu poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku, o bliskości fizycznej z mężczyzną. Niespodziewanie na jej drodze staje przystojny kierowca ciężarówki. Zaczyna o nim fantazjować.
SUKIENKA, reż. Tadeusz Łysiak, Polska 2021, 30 min. prod. WSF
Film zostnaie wyświetlony z angielskimi napisami
____________________________
ABOUT THE MOVIE
Julia lives in the Polish countryside. Her music is death metal. Her favorite pastime: playing on slot machines. She works at a wayside motel for drivers. She’s lonely, she never had a man, never experienced physicality. Julia is short stature and her entire life is dictated by her height – the local community can’t seem to accept her different appearance. Everything changes, when she crosses paths with a handsome truck driver. Their eyes meet. Julia’s heart beats faster. The man soon becomes the object of her loving, almost erotic obsession…