Przeżyć”. To wzruszająca, czuła i boleśnie aktualna opowieść o nastolatku uciekającym z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. Po ponad 20 latach, już jako odnoszący sukcesy naukowiec, Amin po raz pierwszy opowiada swoją historię. Tym który słucha jest jego szkolny kolega i reżyser filmu – Jonas Poher Rasmussen.
Na pierwszy przedpremierowy pokaz filmu zapraszamy 17 lutego o godz. 19:00
Film wedle wszelkich przewidywań będzie nominowany do Oscara co najmniej w trzech kategoriach: Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Animowany. Zdobył już kilkadziesiąt nagród na festiwalach na całym świecie, m.in.: Wielką Nagrodę Jury w Sundance, cztery nagrody na Millennium Docs Against Gravity (w tym Nagrodę Główną – Grand Prix Banku Millennium) i dwie Europejskie Nagrody Filmowe: dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego i Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego – po raz pierwszy w historii jeden film zgarnął obie te statuetki.
BILETY już wkrótce w sprzedaży!
REZERWACJE: rezerwacje@kinoelektronik.pl
O FILMIE:
Animowany film dokumentalny, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym i porównywany jest do legendarnego „Walca z Baszirem”. Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także intymna opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Aminą dominuje poczucie straty i to na wielu poziomach. Bohater musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy nauce jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.