Jubileuszowa Script Fiesta 10 w Kinie Elektronik NADCHODZI!

 

Jedyny w Polsce – i jeden z największych w tej części Europy – festiwal scenarzystów powraca w nowej, odświeżonej odsłonie, by edukować, inspirować i wyciskać siódme poty z młodych adeptów tajemnej sztuki scenariopisarstwa! Tym razem wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w dniach 31.03-3.04.2022 w warszawskim Kinie Elektronik, zaś o jego pomyślny przebieg ponownie zadbają Dyrektorzy Artystyczni znani z poprzedniej edycji: Malwina Czajka i Przemek Glajzner.

 

„Przez ostatnią dekadę festiwal odcisnął piętno na środowisku scenariopisarskim, umożliwiał nawiązanie twórczych znajomości, tworzył liczne okazje do zdobywania wiedzy i doświadczenia tysiącom twórców” – zauważa Przemek Glajzner.  – „Cieszę się, że możemy kontynuować tę wspaniałą tradycję”.

 

 

CZAS NA ZMIANY!

 

Na nadchodzącą 10. jubileuszową edycję Script Fiesty Organizatorzy przygotowują dla uczestników wiele niespodzianek.

 

Co za tym idzie, 10. edycja Script Fiesty koncentrować się będzie na warsztatach, praktycznych zajęciach, case study, masterclassach i warsztatach typu writers’ room. W różnorodnym wachlarzu spotkań zaproponowanych przez Organizatorów na pewno znajdą coś dla siebie zarówno ci, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z pisaniem, jak i bardziej doświadczeni twórcy, chcący doszlifować swój warsztat pod okiem profesjonalistów z branży.

 

To jednak nie wszystko! Jedną z najbardziej ekscytujących nowości czekających na uczestników podczas nadchodzącej Script Fiesty jest…

 

KONKURS NA KONCEPCJĘ SERIALU

 

Konkurs główny nie będzie jedynym konkursem towarzyszącym jubileuszowej Script Fieście. Organizatorzy ogłaszają kolejną odsłonę Konkursu na koncepcję serialu – tym razem uczestnicy mogą składać zarówno projekty seriali telewizyjnych, jak i internetowych. Zwiększy się również pula nagród – w tym roku sięgnie ona aż 40 000 zł!

 

Nagroda Główna wyniesie 20 000 zł.

 

Partnerem Konkursu jest Audioteka, która dodatkowo nagrodzi najbardziej inspirujące koncepcje z potencjałem do adaptacji na serial audio łączną pulą nagród w wysokości 20 000 zł!

 

„Nagrody to jednak nie jedyny powód, dla którego warto spróbować swoich sił w Konkursie!” – przekonuje Malwina Czajka, Dyrektorka Artystyczna Script Fiesty. – „Samo dotarcie do finału może stać się dla uczestników przedsionkiem do wielkiej kariery! Naszymi finalistami oraz laureatami są przecież uznani dziś scenarzyści, m.in. Tomasz Klimala (“Furioza”) czy Bartosz Kozera (“Czarna owca”)!”

 

Nabór projektów rozpoczyna się już dziś i potrwa do 7 lutego 2022 roku.

 

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www Festiwalu!