8 lutego poznamy listę filmów nominowanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej do Oscara. Na oscarową nominację ma film „Drive My Car” w reżyserii Ryūsuke Hamaguchiego, nagrodzony Złotym Globem za najlepszy film!
Nim poznamy nominowanych, zapraszamy Was na pokaz przedpremierowy filmu w niedzielę 6 lutego o godz. 20:30!
Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line (kliknij podświetloną datę pokazu)
Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl
Film w reżyserii Ryūsuke Hamaguchiego idzie jak burza – od kilku miesięcy dzieło Japończyka zgarnia po kolei wszystkie nagrody w kategorii filmów międzynarodowych. Stowarzyszenie National Society of Film Critics uznało „Drive My Car” za Najlepszy Film roku, Hamaguchi otrzymał również statuetkę za Najlepszą Reżyserię i Scenariusz, a Hidetoshi Nishijima został uznany za Najlepszego Aktora.
O FILMIE:
Mistrzowska adaptacja prozy Murakamiego w reżyserii Ryûsuke Hamaguchiego, który z impetem wkroczył do grona najważniejszych twórców światowego kina. „Drive My Car”, oparte na opowiadaniu ze zbioru „Mężczyźni bez kobiet”, to intymna opowieść o złożonej relacji miłosnej wybitnego aktora i reżysera z kobietą, która skrywa przed nim wiele tajemnic. Hamaguchi opiera swój film na precyzyjnych dialogach i świetnie narysowanych postaciach. To historia o bezwarunkowej akceptacji bliskiej osoby oraz siebie samego i swoich niedoskonałości, jednocześnie piękna i wzruszająca oda do życia. „Drive My Car” jest wyrafinowanym, rivette’owskim z ducha kinem drogi, w którym życie odbija się w sztuce – teatrze i literaturze.
Reżyseria: Ryūsuke Hamaguchi
Obsada: Hidetoshi Nishijima, Tōko Miura, Reika Kirishima, Masaki Okada
Kraj produkcji: Japonia
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: japoński
Gatunek: dramat
Czas trwania: 179 min.