Po roku pandemicznej przerwy powracamy z trzecią edycją festiwalu Po raz kolejny zapraszamy do Kino Elektronik, gdzie podczas ostatniej edycji w 2019 pokazaliśmy Wam film otwarcia drugiej edycji Warsaw Surf Film Festival
After a pandemic break we invite you on the 3rd edition of Warsaw Surf Film Festival. Spot is the same: Kino Elektronik, where in 2019 we presented opening movie of the 2nd edition of WSFF.
PIĄTEK, 3 GRUDNIA
19:00 Enfer & Paradis
20:30 Bethany Hamilton: Unstoppable
Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line (kliknij podświetlony tytuł)
Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl
O FILMACH:
Enfer & Paradis
Nazaré w zime zamienia się w ospałą, wyludnioną wioskę z widokiem na bezkres Atlantyku. To też sezon na wielkie fale, bo Nazaré to europejski odpowiednik Jaws albo Mavericks – ogromne fale, przyciągają surferów z całego świata a miejsce znane jest z organizowania zawodów Big Wave, które co roku przyciągają światową elitę surfingu. Wśród nich jest kobieta, Justine Dupont, wielokrotna mistrzyni świata, która od 2019 uważana jest za najlepszą Big Wave surferkę na świecie. Dokument pozwala widzom zobaczyć jak wygląda życie codzienne Justine oraz zajrzeć za kulisy surfowych mistrzostw świata w Nazaré, które przynoszą wiele nieoczekiwanych i niebezpiecznych sytuacji dla uczestników, którzy nie znają tego spotu aż tak dobrze, jak Justine.
Produkcja: Francja 2021
FILM ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ Z ANGIELSKIMI NAPISAMI
Czas trwania: 53 min
Bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-631-enfer-paradis…
************************
Nie zapowiadało się na katastrofę. Czy mogłam się jej spodziewać? Otaczała mnie krystalicznie czysta woda. Nagle poczułam ucisk na ręce, jakby ktoś mnie za nią chwycił i mocno pociągnął. Był to pięciometrowy żarłacz tygrysi, który odgryzł mi rękę i górną część mojej deski. Patrzyłam, wciąż w szoku, jak woda wokół mnie robi się czerwona. Tak zaczyna swoją książkę Bethany Hamilton, jedna z najlepszych surferek na świecie, ikona stylu i twarz kultowych surferskich marek. Bethany surfowała od najmłodszych lat. W wieku 13 lat w wyniku wypadku straciła ramię. Mimo to kilka miesięcy później znów zaczęła surfować. Aaron Lieber śledzi poczynania Bethany, która już jako dorosła kobieta nadal próbuje konkurować z najlepszymi i bierze udział w zawodach. Walczy jak lwica, żeby nie odstawać od koleżanek, z którymi zaczynała karierę sportową, zakłada rodzinę i rodzi dziecko. Niezwykła siła charakteru, niezwykła historia.
Produkcja: USA 2018
FILM W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
Czas trwania: 1h 40min
**********************************
Between Fjords
Dokument o braciach bliźniakach, których pociągała chęć bycia bliżej natury i prowadzenia innego stylu życia. Pojechali na Islandię i od razu zostali oczarowani jej pięknem i surowym krajobrazem. Nigdy nie oglądali się za siebie. Tam odnaleźli zupełnie nowe znaczenie — inne postrzeganie czasu i samego siebie. A do tego możliwość połączenia narciarstwa alpejskiego i surfingu, o czy zawsze marzyli. Ich chlebem codziennym stało się polowanie na najlepsze stoki i fale lodowatej wody. Termin „udany dzień” oznacza dla nich wędrówkę po fiordach i samotną jazdę freeride w jednym z najdzikszych miejsc na ziemi zakończoną surfowaniem w miejscach, gdzie mogą być sam na sam z oceanem. To wszystko w przepięknych krajobrazach Islandii.
Produkcja: Czeska Republika 2020
FILM ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ Z ANGIELSKIMI NAPISAMI
Czas trwania: 56 min
*******************
A Life of Endless Summers: The Bruce Brown Story
Jest rok 1962. Bruce Brown, ambitny młody filmowiec, ma pomysł na nowy projekt – The Endless Summer. Koncept: podróż po całym świecie w poszukiwaniu idealnej fali sprawia, że lato nigdy się nie kończy. Jak się okazało, pomysł chwycił. Film stał się nie tylko hitem, ale i kultową produkcją, najbardziej popularnym filmem surferskim wszechczasów. Wyreżyserowany przez następne pokolenie – wielokrotnie nagradzanego dokumentalistę Dana Browna – „A Life of Endless Summers” to historia mężczyzny, ojca, męża, filmowca, pioniera i surfowej legendy.
Produkcja: USA 2020
FILM ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
Czas trwania: 1h 30min