Wes Anderson, to jeden z naszych ulubionych reżyserów. Mamy nadzieję, że Wasz też, bo najnowsze Jego dzieło, już wkrótce na naszym ekranie!
Bilety już możecie kupować w kasie oraz on-line (kliknij podświetloną datę) lub rezerwować pisząc na rezerwacje@kinoelektronik.pl
O FILMIE:
Wes Anderson składa hołd drukowanym mediom, zwłaszcza czasopismu „The New Yorker” z jego legendarną listą autorów, wielkomiejską finezją i spektakularnym typograficznym layoutem. Tytułowy „Kurier Francuski” to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji. Tilda Swinton gra tu krytyczkę sztuki JKL Berensen. Natomiast Frances McDormand to Lucinda Krementz, pisarka relacjonująca burzliwą rewolucję studencką, która wdaje się w romans z jej młodym przywódcą Zeffirellim (Timothée Chalamet). Z kolei Jeffrey Wright występuje jako krytyk sztuki, a Bill Murray to redaktor naczelny.
reżyseria: Wes Anderson
obsada: Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet
produkcja: Niemcy, USA 2021
czas trwania: 103 min.